SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Europie internet mobilny najszybszy w Austrii, Chorwacji i Francji, w Polsce wolniejszy niż na Litwie, Słowacji i w Czechach

Mieszkańcy Austrii, Chorwacji i Francji cieszyli się w IV kwartale 2017 r. najszybszym internetem mobilnym w Europie - wynika z raportu RFBenchmark.

Article

Jeśli chodzi o pobieranie danych, w Austrii wynik wynosił 21,6 Mb/s, ale pierwsze miejsce należało do Chorwacji za szybkość wynoszącą 22,4 Mb/s. Na ostatnim miejscu na podium znalazła się Francja, gdzie średnia prędkość ściągania plików wynosiła 20,4 Mb/s.

Biorąc pod uwagę wysyłanie danych, liderem była Austria (11,7 Mb/s), wyprzedzająca Holandię (11,0 Mb/s) i Hiszpanię (9,06 Mb/s).

Z kolei w kategorii wartości ping (im niższa wartość, tym lepiej) pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Estonia (28 ms).

Natomiast najsłabiej w każdej z 3 mierzonych przez RFBenchmark kategorii wypadła Ukraina. Z pobieraniem danych nie radzi sobie zbyt dobrze także Białoruś i Irlandia. Białoruś również ma niski wynik wysyłania danych. Wartość ping jest bardzo wysoka w Rumunii i Rosji.Sytuacja w Polsce, jeżeli chodzi o internet mobilny na tle innych krajów w Europie, pozostaje stabilna. Średnia szybkość pobieranych plików wynosi w naszym kraju 16,4 Mb/s, zaś średnia szybkość wysyłanych plików osiąga wartość 6,89 Mb/s. Wartość ping w Polsce wynosi 60 ms - to dwa razy więcej niż w Estonii, kraju z najlepszym wynikiem w kategorii ping, lecz prawie 3 razy niższa w porównaniu do Ukrainy, która zajmuje ostatnie miejsce.

Nasz kraj w porównaniu do swoich najbliższych sąsiadów, oprócz notowania słabszych wyników niż na Litwie, jest lepszy od Niemiec, Czech i Słowacji. Wypada jednak nieznacznie słabiej niż Białoruś.

Najważniejsze dane z IV kwartału 2017 r.:

Polska:
średnia szybkość pobierania: 16,4 Mb/s
średnia szybkość wysyłania: 6,89 Mb/s
wartość ping: 60 ms

Największa szybkość pobieranie danych:
1. Chorwacja: 22,4 Mb/s
2. Austria: 21,6 Mb/s
3. Francja: 20,4 Mb/s

Najniższa szybkość pobieranie danych:
Ukraina: 4,89 Mb/s
Białoruś: 7,65 Mb/s
Irlandia: 8,11 Mb/s

Największa szybkość wysyłania danych:
1. Austria: 11,7 Mb/s
2. Holandia: 11,0 Mb/s
3. Gruzja:  10,02 Mb/s

Najniższa szybkość wysyłania danych:
Ukraina: 2,11 Mbsp
Białoruś: 3,46 Mbsp

Najniższa wartość ping:
1. Estonia: 28 ms
2. Łotwa: 39 ms
3. Finlandia: 44 ms

Najwyższa wartość ping:
Ukraina: 165 ms
Rumunia: 125 ms
Rosja:  120 ms

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM/3G/4G/LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Europie internet mobilny najszybszy w Austrii, Chorwacji i Francji, w Polsce wolniejszy niż na Litwie, Słowacji i w Czechach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl