SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska w górę w globalnym rankingu prędkości internetu. ZEA i Chile na czele

W lipcu br. najszybszy internet stacjonarny na świecie posiadali użytkownicy w Chile, a najszybsza sieć mobilna dostępna była w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polska jest na 49. miejscu w rankingu prędkości internetu mobilnego oraz na 33. pozycji w wypadku sieci stacjonarnych - wynika z zestawienia Speedtest.net opublikowanego przez firmę Ookla.

Firma Ookla zajmuje się bieżącymi pomiarami prędkości dostępu do internetu w poszczególnych krajach na świecie za pomocą prowadzonej przez siebie platformy Speedtest.net. Ostatnie wyniki pomiarów dotyczą lipca 2022 r.

Według opublikowanych danych globalnie średnia prędkość pobierania danych w sieciach mobilnych wyniosła 30,78 Mb/s, zaś wysyłania – 8,55 Mb/s.

W wypadku połączeń stacjonarnych wartości są znacząco wyższe. Średnie pobieranie danych znalazło się na poziomie 67,25 Mb/s, zaś w wypadku wysyłania było to 28,5 Mb/s.

Internet mobilny

W wypadku internetu mobilnego najszybsze łącza w lipcu br. działały w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, osiągając prędkość pobierania na poziomie 120,35 Mb/s. Na podium znalazły się także Katar (117,43 Mb/s) oraz Korea Płd. (109,65 Mb/s).

W rankingu mobilnym Polska znalazła się na odległym 49. miejscu - o dwa oczka wyżej niż w czerwcu. W naszym kraju średnia prędkość ściągania danych w sieciach mobilnych wynosiła w lipcu 36,94 Mb/s, zaś wysyłania – 7,65 Mb/s.

Internet stacjonarny

W lipcu br. najszybszy internet stacjonarny - o średniej prędkości 212,98 Mb/s - mieli mieszkańcy Chile. Na 2. pozycji znalazł się Singapur, z wynikiem 211,36 Mb/s, a podium zamknęła Tajlandia, z prędkością sieci na poziomie 189,14 Mb/s.

W wypadku połączeń stacjonarnych Polska znalazła się znacznie wyżej w rankingu w porównaniu z zestawieniem mobilnym. Nasz kraj trafił na 33. pozycję zestawienia (awans o jedno miejsce), ze średnią prędkością pobierania na poziomie 89,79 Mb/s oraz wysyłania 30,36 Mb/s.

Dołącz do dyskusji: Polska w górę w globalnym rankingu prędkości internetu. ZEA i Chile na czele

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl