SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RFBenchmark: T-Mobile i Orange wciąż z najlepszym mobilnym internetem

W styczniu br. T-Mobile okazał się najlepszy w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych oraz wartości ping, a Orange wyprzedził rywali w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Liderzy poszczególnych kategorii nie ulegli zmianie w porównaniu z poprzednim miesiącem - wynika z rankingu RFBenchmark dotyczącego jakości i szybkości internetu mobilnego w Polsce.

fot. Shutterstock.comArticle

W kategorii średniej szybkości pobierania danych zwyciężył T-Mobile, z wynikiem 27,33 Mb/s. Pozostali konkurenci uzyskali zbliżone wyniki. Na drugim miejscu uplasował się Orange (26,88 Mb/s), a trzecie miejsce zajął Play (25,3 Mb/s). Ostatni w klasyfikacji notowany był Plus z rezultatem 22,98 Mb/s.


Orange nadal prowadzi pod względem średniej szybkości wysyłania danych. Operator zakończył styczeń z wynikiem 15,05 Mb/s. Na drugim miejscu znalazł się Plus (14,22 Mb/s), a ostatni na podium był Play (13,86 Mb/s). W tej kategorii ostatnie miejsce zajął T-Mobile (13,5 Mb/s).


W kategorii najniższej wartości ping zwyciężył T-Mobile, który uzyskał wynik 37,56 ms. Za jego plecami znalazł się Play (40,23 ms). Trzeci stopień klasyfikacji przypadł w udziale Orange (42,13 ms), a jako ostatni sklasyfikowany został Plus (43,71 ms).


Styczniowy ranking RFBenchmark powstał na podstawie 483 490 testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej. Niemal 92% pomiarów zostało wykonanych w zasięgu sieci 4G LTE. Technologia 3G ma już jedynie 7,94% udziału we wszystkich wykonanych testach, a 2G - zaledwie 0,09%.

Wśród użytkowników aplikacji dominują osoby korzystające z zasięgu sieci Play (35,12%) i Orange (30,53%). W dalszej kolejności są pozostali operatorzy – Plus (18,72%) i T-Mobile (15,62%).


RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Dołącz do dyskusji: RFBenchmark: T-Mobile i Orange wciąż z najlepszym mobilnym internetem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
observer
T-Mobile? To żart? Testy do d. Może jest jak piszą w centrum miasta, pod masztem jak inni wyłączą telefony bo w praktyce średnie prędkości dużo mniejsze i zatykanie się sieci co chwila. A o pokryciu dobrym sygnałem to nawet szkoda mówić
odpowiedź