SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet napędza zysk Axel Springer

Cyfrowa działalność była źródłem ponad 50 proc. skonsolidowanych przychodów i 70 proc. zysku operacyjnego niemieckiego koncernu Axel Springer w okresie styczeń - wrzesień 2014 roku.

Article

Informacje na temat swoich wyników finansowych za 9 miesięcy br. Axel Springer podał w oficjalnym komunikacje.

Od stycznia do września br. przychody firmy wyniosły 2,17 mld euro i były wyższe o 6,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 r. Ponad polowa tej kwoty pochodziła z cyfrowej działalności Axel Springer. Wpływy z tytułu emitowanych reklam osiągnęły wysokość 1,27 mld euro. To o 8,4 proc. więcej niż rok wcześniej, a trzy czwarte wpłynęły z mediów cyfrowych prowadzonych przez niemieckiego wydawcę. Wyższy o 8 proc. okazał się także zysk operacyjny Springera, który wyniósł 364 mln euro.

- Axel Springer rozwija się wciąż w cyfrowym kierunku. Nasz zysk operacyjny to już w 70 procentach pieniądze uzyskane z działalności internetowej - podkreślił w komunikacie prasowym Mathias Döpfner, prezes Axel Springer. - Ta tendencja będzie przez nas nadal rozwijana, i wszystko wskazuje na to, że rok 2014 zakończymy dobrym wynikiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet napędza zysk Axel Springer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl