SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Inea z najszybszym internetem stacjonarnym, T-Mobile liderem operatorów mobilnych

W marcu 2021 roku, pomimo zwiększenia restrykcji związanych z COVID-19, średnia prędkość pobierania danych przez użytkowników internetu w Polsce lekko wzrosła - wynika z danych platformy Speedtest.pl. Najszybszy internet domowy oferuje Inea, a liderem wśród dostawców internetu mobilnego jest T-Mobile.

fot. Shutterstock.com Article

Ranking za marzec br. powstał na podstawie 4,4 mln pomiarów (w tym 968 tys. w aplikacjach mobilnych). Dane te dotyczą użytkowników z Polski. Wynika z nich, że prędkość internetu wzrosła o 3,2% dla domowego (do 77,4 Mb/s) i o 1,2% dla mobilnego (do 34,9 Mb/s).

Inea najszybszym operatorem internetu domowego

W marcu 2021 r. największą prędkość pobierania danych w rankingu internetu domowego uzyskali klienci operatora Inea (~154 Mb/s). Poziom 150 Mb/s przekroczyli również klienci ogólnopolskiego UPC.

Rośnie popularność usługi stacjonarnego dostępu do internetu oferowanej przez T-Mobile Polska, o czym świadczy zwiększająca się liczba testów. W ostatnim miesiącu stacjonarni klienci T-Mobile pobierali dane ze średnią prędkością ~142 Mb/s. Zestawienie zamyka Toya z wynikiem ~127 Mb/s.

Netia liderem w rankingu światłowodowym (FTTH)

Marcowy ranking FTTH powstał na podstawie ponad 465 tys. pomiarów, co stanowi 12,8% wyników spośród wszystkich łączy domowych na terenie Polski. W marcu średnia prędkość łączy światłowodowych wyniosła 170,1 Mb/s, co przekłada się na wzrost o 1,7% w odniesieniu do poprzedniego miesiąca.

Ze względu na reprezentatywność w kontekście liczby testów, ranking światłowodowy uwzględnia operatorów, którzy znajdują się w rankingu internetu domowego dla całej Polski.

Na pierwsze miejsce awansowała Netia, której klienci FTTH pobierali dane ze średnią prędkością ~181 Mb/s. Kolejne miejsca należą do Orange (~180 Mb/s) i Inea (~176 Mb/s). Poza podium znalazł się T-Mobile (~144 Mb/s).

T-Mobile liderem wśród dostawców internetu mobilnego

W marcowym rankingu internet mobilny przyspieszył u trzech z czterech operatorów infrastrukturalnych. Średnia prędkość pobierania danych w polskich sieciach mobilnych wyniosła 34,9 Mb/s, co przekłada się na ogólne przyspieszenie o 1,2% względem poprzedniego miesiąca.

Na pierwszym miejscu rankingu Internetu mobilnego z wynikiem 43,4 Mb/s znajduje się T-Mobile. Drugie miejsce należy do Orange (37,2 Mb/s), a trzecie do Play z wynikiem 33 Mb/s. Poza podium znalazł się Plus (27,9 Mb/s).


Ponadto, platforma Speedtest.pl przygotowała zestawienie osiąganych prędkości przez urządzenia mobilne per wersja sytemu operacyjnego.

Średnia prędkość pobierania danych na urządzeniach z Androidem 11 dla sieci mobilnych w Polsce wyniosła w marcu 53 Mb/s. Oznacza to, że była ona o prawie 52% większa w porównaniu ze średnią prędkością pobierania danych dla wszystkich urządzeń mobilnych.

Udział testów dla Androida 11 wyniósł w marcu 14,9% i szybko rośnie, czego jednym z powodów jest aktualizacja z wersji 10 na flagowcach, które pojawiły się na rynku w 2019 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inea z najszybszym internetem stacjonarnym, T-Mobile liderem operatorów mobilnych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SerNick
T-Mobile oprócz tego, że nieźle wypadają w nowych speedtestach to ostro cisną swoje 5G, podejmują konkretne decyzje np co do wyłączenia 3G i ostatnie marcowe oferty abo i na kartę to same hity, jestem w szoku, obserwuję dalej
0 0
odpowiedź
User
Karolix
Jak dla mnie, to Toya oferuje najlepszy internet. Jest mega szybki i nie ścina, na czym mi bardzo zależało w mojej firmie.
0 0
odpowiedź