SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet trzecim najpopularniejszym źródłem newsów

92 proc. Amerykanów każdego dnia czerpie newsy i informacje z co najmniej dwóch różnych źródeł medialnych.

Internet trzecim najpopularniejszym źródłem newsów

Tymczasem tylko 7 proc. w tym celu korzysta tylko z jednej platformy - wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek Pew Research Center, w którym udział wzięło 2.259 dorosłych mieszkańców USA.

Od internetu popularniejszym źródłem newsów jest tylko telewizja lokalna i ogólnokrajowa - wskazało na nie odpowiednio 78 i 73 proc., podczas gdy na internet 61 proc. respondentów. Następne w kolejności były radio (54 proc.), prasa lokalna (50 proc.) oraz prasa ogólnokrajowa (17 proc.).

Połowa pytanych z grupy, która czerpie newsy z co najmniej dwóch różnych źródeł medialnych, wskazała tutaj na cztery do sześciu platform. 59 proc. ogółu badanych korzysta tutaj zarówno z mediów tradycyjnych jak i internetu, 38 proc. tylko z mediów tradycyjnych, podczas gdy jedynie 2 proc. tylko z internetu.

57 proc. respondentów konsumujących newsy w sieci odwiedza w tym celu od dwóch do pięciu serwisów, 21 proc. korzysta z jednej, a 11 proc. z więcej niż pięciu witryn. 65 proc. ankietowanych stwierdziło też, że nie ma swojej ulubionej strony z newsami.

Najpopularniejszą kategorię newsów w sieci stanowią informacje pogodowe (śledzi je 81 proc. użytkowników). Następne pod tym względem są wydarzenia ogólnokrajowe (73 proc.), zdrowie i medycyna (66 proc.), biznes i gospodarka (64 proc.), wydarzenia międzynarodowe (62 proc.) oraz nauka i technologia (60 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet trzecim najpopularniejszym źródłem newsów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
alibej102
dobre to jest ino mało tego
odpowiedź