SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet tylko za 17 euro

Cena podstawowego pakietu "Yacom Satélite" będzie najniższa na rynku: mniej niż 17 Euro

Ya.com Internet Factory, której właścicielem jest T-Online International AG (oddział Deutsche Telekom) oraz SES ASTRA podpisały umowę współpracy w celu uruchomienia po raz pierwszy w Hiszpanii "Yacom Satélite" - nowej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu przez satelitę. Usługa będzie adresowana do ponad 5 milionów Hiszpanów, którzy nie mają dostępu do ADSL. ASTRA oferuje technologię, która może zlikwidować w Hiszpanii "białe plamy" - miejsca, gdzie nie ma dostępu do Internetu szerokopasmowego.

"Yacom Satélite" oferuje szerokopasmowy dostęp do Internetu z prędkością od 256 kbps do 768 kbps w zależności od wybranej opcji oraz kanał zwrotny poprzez przełączaną sieć telefoniczną. W ramach usługi zwanej "Banda Ancha Sat Home 24 h" (Szerokopasmowy Dom Satelitarny 24 h) użytkownik otrzymuje 10 kont e-mailowych wielkości 50 MB, 1 konto e-mailowe wielkości 100 MB, usługę antywirusową i antyspamową oraz 50 MB pojemności na osobiste lub komercyjne strony internetowe. Usługa zapewnia również dostęp do 120 bezpłatnych kanałów telewizyjnych z satelity ASTRA, które można oglądać na monitorze komputera. Obecnie Yacom Satélite jest w okresie testów pilotażowych, a komercyjny start usługi dla użytkowników indywidualnych i biznesowych jest planowany na przyszły kwartał.

Jedną z cech, które wyróżniają usługę jest cena, która wynosić będzie mniej niż 17 euro miesięcznie za pakiet zwany "Banda Ancha Sat Home" (Szerokopasmowy Dom Satelitarny), a więc mniej niż obecne ceny tego typu usług oraz mniej niż obecna podstawowa cena za ADSL. Usługa ta jest niezależna od dostawcy Internetu do realizacji kanału zwrotnego - stałego lub wdzwanianego (ewentualna zmiana konta e-mailowych itp. nie będzie konieczna).

Usługę świadczy ASTRA, lider na hiszpańskim i europejskim rynku transmisji satelitarnych do odbioru bezpośredniego (DTH). W Hiszpanii 10% gospodarstw domowych odbiera programy cyfrowe z ASTRY, ASTRA dociera do 1.34 miliona domów. Dodatkowo ASTRĘ odbiera 3 miliony domów posiadających anteny zbiorcze, co znacząco ułatwia instalację nowej usługi.

Według Guillermo Mercader, Chief Executive Officer spółki Ya.com, "Start "Yacom Satélite" jest kolejnym krokiem rozwoju firmy Ya.com, zapewniając powszechny szerokopasmowy dostęp do Internetu w atrakcyjnej cenie przyczyniając się tym samym do zlikwidowania "białych plam telekomunikacyjnych" w Hiszpanii". Według Krajowego Biura ds. Telekomunikacji 21% ludności w Hiszpanii (nieco więcej niż 5 milionów) mieszka obecnie w 6,414 miastach bez możliwości dostępu do usług ADSL".

Albert Martí, dyrektor ASTRA Marketing Ibérica, uważa, że "Ya.com wprowadzając na rynek Yacom Satélite - pierwszą w Hiszpanii ofertę powszechnego dostępu do Internetu (poza regionami z dostępnym ADSL lub sieciami kablowymi) - po raz kolejny udowodnił, iż jest pionierem na rynku hiszpańskim w obszarze szerokopasmowego Internetu. Yacom wybrał SES ASTRA, gdyż spółka ta posiada ogromne doświadczenie na rynkach europejskich i zaawansowaną technologię."

Usługi satelitarnego dostępu do Internetu stanowią doskonałe rozwiązanie dla firm i instytucji z terenów wiejskich, które zainteresowane sa usługami szerokopasmowymi, aby móc konkurować i być obecnym w sieci. Ośrodki lokalnej władzy terenowej, lokalne biura turystyczne i agencje rolnicze będą mogły skorzystać z rozwiązania podobnego cenowo i produktowo do ADSL.

Poprzez wprowadzenie usługi satelitarnej Ya.com posiadać będzie komplet usług dostępu do szerokopasmowego Internetu w szczególności poprzez rozwiązania WiFi i satelitarne.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet tylko za 17 euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl