SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internetowa turystyka przynosi kokosy

Internetowa sprzedaż usług turystycznych w Stanach Zjednoczonych osiągnie w tym roku - według prognoz eMarketer - 94 miliardy dolarów.

Oznacza to wzrost o 19% w porównaniu z rokiem 2006 kiedy firmy turystyczne sprzedały w internecie usługi za 79 miliardy dolarów. Na sprzedane online usługi składają się transakcje zawarte przez linie lotnicze oraz inne firmy transportowe, hotele, firmy wynajmujące samochody oraz sprzedające usługi turystyczne w pakietach, np. same wczasy.

Analitycy eMarketer prognozują, że sprzedaż usług turystycznych w internecie nadal będzie rosła osiągając w 2010 roku sumę prawie 146 miliardów dolarów. Rosnąca sprzedaż w internecie wymusi konkurencję między wyłącznie internetowymi biurami podróży a tradycyjnymi, zmuszając tych ostatnich do przystosowania się do zmieniającego się rynku, który jest bardzo dynamiczny. W tym roku po raz pierwszy sprzedaż online przewyższy według prognoz tradycyjną. 52,5% gospodarstw domowych mających dostęp do internetu kupi usługi turystyczne w sieci, a w 2010 roku 55,3%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internetowa turystyka przynosi kokosy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl