SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internetowy Obywatel Roku

Ks. dr Józef Kloch, współtwórca internetowego portalu opoka, został Internetowym Człowiekiem Roku 2002. Tytuł przyznał we wtorek "Internet Obywatelski" podczas targów Komputer Expo w Warszawie.

"Traktuję tę nagrodę jako wyraz uznania nie tyle dla mnie, ale całego zespołu młodych, utalentowanych ludzi, którzy pomagają mi w tworzeniu serwisu" - mówił ks. Kloch po odebraniu dyplomu.

Minister nauki - przewodniczący Komitetu Badań Naukowych Michał Kleiber wręczając nagrodę powiedział, że Opoka jest przykładem, jak rozwój Internetu pozwala na rozwój treści humanistycznych. "Internet pozwala na szerzenie kultury, co jest ważne nie tylko dla nas, ludzi ze ścisłym wykształceniem" - mówił Kleiber.

Ks. Kloch jest doktorem filozofii. Jest wykładowcą zastosowań informatyki i filozofii na tarnowskim wydziale teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Portal Opoka-Laboratorium wiary i kultury jest najpopularniejszym w Polsce portalem o tematyce religijnej. Jest przeznaczony dla osób, które chcą zapoznać się z problemami wiary i tym, co dzieje się w Kościele katolickim.

Czytelnia portalu zawiera blisko 21 tys. tekstów publicystycznych i informacyjnych. Serwis dysponuje elektronicznym zbiorem dźwiękowym blisko 5 tys. wypowiedzi, wszystkich dzienników Radia Watykańskiego od marca 1999 r. W serwisie jest archiwum ponad 14 tys. fotografii.

Portalowi Opoka towarzyszy system informacyjny dla Kościoła katolickiego w Polsce - konta poczty elektronicznej duchownych, diecezji, zakonów i ludzi świeckich. Serwis przygotowuje fundacja Opoka, powołana przez Episkopat Polski w czerwcu 1998 r. Ks. Kloch jest jej prezesem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internetowy Obywatel Roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl