SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IPG uruchamia globalne Mediabrands Content Studio

Grupa IPG, do której należą m.in. domy mediowe Initiative i UM uruchomiła globalne Mediabrands Content Studio. Na jego czele stanął Brendan Gaul, który pokieruje nową jednostką na 12 rynkach.

Article

IPG Mediabrands ogłosiło, że rozszerza swoją praktykę tworzenia treści kreatywnych, uruchamiając na całym świecie Mediabrands Content Studio (MBCS), które będzie działać na 12 rynkach.

Jak podano w komunikacie, MBCS to oparta na danych praktyka dotycząca treści, zbudowana na inteligencji i wglądzie, jaki zapewniają media, o tym, które treści łączą marki z ludźmi w najbardziej przekonujący i spersonalizowany sposób.

MBCS skoncentruje się na tworzeniu strategii treści dla klientów Mediabrands na całym świecie, z podejściem skoncentrowanym na trzech nowych kategoriach treści: możliwościach związanych z marką z partnerami medialnymi; treściach cyfrowych, które napędzają wydajność i zaangażowanie; oraz długiej i krótkiej oryginalnej treści opartej na marce.

Komórką pokieruje Brendan Gaul jako global chief content officer, kierujący działaniami studia treści na wszystkich rynkach i podlegający Darylowi Lee, dyrektorowi generalnemu Mediabrands Global.

Firma podaje, że stworzenie MBCS jest kluczowym krokiem w kierunku celu, jakim jest ściślejsza integracja nowych i innowacyjnych modeli treści z rozwiązaniami klienckimi. MBCS będzie koordynować i łączyć możliwości Mediabrands w zakresie treści na całym świecie, aby wykorzystać moc danych i wiedzy medialnej do tworzenia treści, które rozwijają marki.

Na swoim nowym stanowisku Gaul będzie liderem w zakresie treści MBCS na kluczowych rynkach globalnych. Gaul był wcześniej globalnym dyrektorem ds. treści i szefem UM Studios, agencji zajmującej się kreatywnymi treściami. Gaul dołączył do UM z McCann w 2006 roku i w tym samym roku założył w agencji medialnej pierwsze kreatywne studio contentowe. Wkrótce potem objął ster w UM Studios, współpracując z globalnymi markami, takimi jak Johnson & Johnson, Coca-Cola i BMW.

Gaul jest uznawany na całym świecie za lidera w dziedzinie treści, zasiada w jury na Cannes Lions Festival of Creativity i Brand Film Festival w Nowym Jorku, jest członkiem Rady Doradczej ds. Brand Storytelling w Sundance i członkiem rady doradczej Google ds.gGlobalnych twórców w Zgromadzeniu Google.

Dołącz do dyskusji: IPG uruchamia globalne Mediabrands Content Studio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl