SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

iPhone 12 i MagSafe a rozruszniki serca. Apple wyjaśnia

Apple odkąd zaprezentowało oficjalnie nowe iPhone'y nie kryło, że zawierają one magnesy emitujące pola elektromagnetyczne, które mogą zakłócać działanie urządzeń medycznych takich jak elektrostymulatory i defibrylatory. Teraz firma opublikowała nowe, istotne informacje z tym związane.

iPhone 12 Article

Apple już w październiku zeszłego roku, gdy tylko zaprezentowało najnowsze iPhone'y, na stronach pomocy technicznej opublikowało następujące informacje:

"iPhone zawiera magnesy oraz podzespoły i moduły radiowe, które emitują pola elektromagnetyczne. Te magnesy i pola elektromagnetyczne mogą zakłócać działanie urządzeń medycznych takich jak elektrostymulatory i defibrylatory.

Chociaż wszystkie modele telefonu iPhone 12 zawierają więcej magnesów niż poprzednie modele telefonu iPhone, nie przewiduje się, że będą stwarzać większe ryzyko zakłóceń magnetycznych w urządzeniach medycznych niż poprzednie modele telefonu iPhone.

Skonsultuj się z lekarzem i producentem urządzenia medycznego, aby uzyskać informacje dotyczące konkretnego urządzenia medycznego oraz informacje na temat tego, czy należy zachować bezpieczną odległość między urządzeniem medycznym a telefonem iPhone. Producenci często podają zalecenia dotyczące bezpiecznego korzystania z ich urządzeń w pobliżu produktów bezprzewodowych lub magnetycznych, aby zapobiec możliwym zakłóceniom. Jeśli podejrzewasz, że iPhone zakłóca działanie urządzenia medycznego, przestań używać telefonu iPhone."

Rozrusznik serca Medtronic zawiesza się po zbliżeniu do iPhone 12

Tymczasem na początku tego roku na stronach magazynu Heart Rhythm Journal opublikowano artykuł opisujący testy, w których wszczepiony pacjentowi rozrusznik serca firmy Medtronic zawieszał się po zbliżeniu do niego iPhone'a 12.

W artykule padły mocne zarzuty pod adresem Apple. Stwierdzono m.in., że najnowsze smartfony firmy z Cupertino mogą "potencjalnie hamować terapię ratującą życie pacjenta" z powodu interferencji magnetycznej z implantowanymi urządzeniami medycznymi.

W związku z tym Apple uzupełniło pierwszy akapit cytowanego na wstępie dokumentu o informację, że magnesy zawierają również wszystkie akcesoria MagSafe, a ładowarka MagSafe i podwójna ładowarka MagSafe Duo zawierają moduły radiowe.

Ponadto, gigant z Cupertino dodał następujący akapit:

"Urządzenia medyczne, takie jak wszczepione rozruszniki serca i defibrylatory, mogą zawierać czujniki reagujące przy bliskim kontakcie na magnesy i moduły radiowe. Aby uniknąć potencjalnych interakcji z tymi urządzeniami, należy trzymać telefon iPhone i akcesoria MagSafe w bezpiecznej odległości od urządzenia (ponad 15 cm lub ponad 30 cm w przypadku bezprzewodowego ładowania). Skonsultuj się z lekarzem i producentem urządzenia medycznego, aby uzyskać szczegółowe wskazówki."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: iPhone 12 i MagSafe a rozruszniki serca. Apple wyjaśnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl