SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fiński Swappie debiutuje w Polsce. Będzie handlować odnawianymi iPhone'ami

Założona w Finlandii platforma Swappie, która odnawia i sprzedaje smartfony iPhone, debiutuje na polskim rynku.

Article

Swappie zostało założone w 2016 roku w Finlandii przez dwóch młodych przedsiębiorców, Samiego Marttinena i Jiriego Heinonena. Jeden z nich został oszukany przy zakupie używanego iPhone'a.

- Postanowiłem wtedy stworzyć godną zaufania platformę, na której ludzie nie tylko sprzedawaliby swoje telefony, ale platforma wzięłaby za nie pełną odpowiedzialność - mówi Marttinen.

Swappie jest obecna na 15 rynkach europejskich, od teraz także w Polsce.

Jak działa Swappie

Platforma odnawiania i sprzedaży smartfonów Swappie oferuje obecnie modele od iPhone 7 do iPhone 12. Sprzedaje je do 40 proc. taniej i zapewnia, że działają "jak nowe". To efekt m.in. 52-stopniowej weryfikacji każdego telefonu, a w razie potrzeby naprawy i wymiany niezbędnych elementów. Cały proces odbywa się in-house, w centrum technologicznym Swappie w Helsinkach lub w Tallinie.

Dostarczenie kurierem zamówienia w Polsce trwa 1-3 dni, każdy iPhone objęty jest 12- lub dodatkową 36-miesięczną gwarancją i podlega bezpłatnemu zwrotowi.

Centrum technologiczne Swappie, w którym wszystkie telefony podlegają gruntownemu procesowi 52-stopniowej weryfikacji, znajduje się w Helsinkach i Tallinie.

- Mamy nadzieję, że Polacy nie tylko docenią obsługę Swappie, ale też uwierzą w naszą wizję gospodarki cyrkularnej przyszłości. Po co czekać na najnowszy model, który ma ukazać się w tym miesiącu? Po co wymieniać telefon co rok, dwa lata, skoro można mieć świetnie działający iPhone podlegający gwarancji, a jednocześnie ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko? - pyta Sami Marttinen, prezes i współzałożyciel Swappie.

Swappie szczyci się nawet 3-krotnym wydłużeniem żywotności iPhone'a, co ma niezwykle pozytywny wpływ na środowisko. Wyprodukowanie smartfona wymaga emisji 56 kg CO2 i zużycia ok. 900 litrów wody (dane Apple dla iPhone 11). Głównie dlatego, że jego komponenty zawierają rzadkie metale (m.in. złoto, srebro, kobalt, cynę, tantal). Wraz z całym urządzeniem po 2-3 latach często trafiają do śmieci, choć mogłyby służyć znacznie dłużej.

Polska ważnym rynkiem dla Swappie

Polska stanowi 5. największy kraj w którym działa firma Swappie, po Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii. - Polska to dla Swappie strategiczny rynek nie tylko ze względu na dobre statystyki i otwartość Polaków na technologie mobilne - tłumaczy Sami Marttinen, prezes Swappie.

- Wiemy, że dokonujecie przemyślanych, mądrych zakupów. Polacy porównują oferty, zwłaszcza w internecie. Tacy klienci wybierają Swappie nie tylko ze względu na konkurencyjną cenę, ale też to, co ona zawiera: gwarancję, darmowy zwrot, akcesoria i obsługę posprzedażową. Nie jesteśmy jedynie pośrednikiem w sprzedaży, jak inne portale. My sprawdzamy, w razie potrzeby naprawiamy i bierzemy odpowiedzialność za każdy sprzedany iPhone - tłumaczy prezes Swappie.

Obecnie Swappie zatrudnia 850 osób. Firmę wspierają potężne fundusze inwestycyjne, m.in. Tesi, Lifeline Ventures, Reaktor Ventures. Dotychczasowa kwota inwestycji w Swappie to 46,7 mln dolarów.

Dołącz do dyskusji: Fiński Swappie debiutuje w Polsce. Będzie handlować odnawianymi iPhone'ami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl