SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instytut Pamięci Narodowej i Kancelaria Premiera zapraszają do wspólnego fetowania Święta Niepodległości

Instytut Pamięci Narodowej przygotował z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości spot "Moja Niepodległa". Specjalny materiał wideo z tej okazji przygotowała też Kancelaria Premiera.

Article

Spot ma charakter edukacyjny. Prezentuje w telegraficznym skrócie wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

- 11 listopada 1918 r. po 123 latach Polska zrzuciła kajdany niewoli. Niepodważalną rolę w procesie walki i odbudowy państwowości odegrał – obok działań dyplomatycznych – czyn zbrojny Józefa Piłsudskiego, który poprzez niezłomną postawę wobec wszystkich trzech zaborców zaskarbił sobie zaufanie i szacunek tak w społeczeństwie, jak i w wielu kręgach politycznych. Dlatego też powołana przez Niemcy i Austro-Węgry Rada Regencyjna zdecydowała się tego dnia przekazać mu zwierzchnictwo i naczelne dowództwo nad podległym jej wojskiem polskim. Trzy dni później uzyskał pełnię posiadanej władzy zwierzchniej w Królestwie Polskim. Tak odradzała się Polska - przypomina IPN.

Spot można oglądać na kanale YouTube Instytutu Pamięci Narodowej.

W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Instytut Pamięci Narodowej przygotował wiele wydarzeń w całej Polsce oraz na świecie.

Kancelaria Premiera ze spotem na 100-lecie niepodległości

Z okazji nadchodzącej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości, własne spoty przygotowała także Kancelaria Premiera. W filmie premier Mateusz Morawiecki podkreśla rangę tego wydarzenia. - Niech tym co nas łączy będzie radość z Polski i duma z polskości - mówi premier.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Instytut Pamięci Narodowej i Kancelaria Premiera zapraszają do wspólnego fetowania Święta Niepodległości

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uważny widz
Jaki premier, takie obchody.
odpowiedź
User
gość
Jednak Miller, którego nie darzę sympatią ma rację - PRL na 1000 lecie państwa zbudował 1000 szkół, narodowa republika na 100 lecie postawiła jeden pomnik swojego bohatera. Czyli nie ma niczego wartościowego, co będzie można komukolwiek pokazać.
odpowiedź