SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

iSpot Poland przejął 16 salonów ze sprzętem Apple

iSpot Poland po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK sfinalizował kupno spółki Cortland, do której należy 16 salonów oferujących urządzenia Apple. Wprowadzi w nich swoją markę.

Salon iSpot, fot. materiały prasoweArticle

Po połączeniu ze swoimi obecnymi salonami iSpot Poland będzie miał 47 sklepów, wiele punktów serwisowych oraz 600 pracowników. Salony firmy oferują urządzenia Apple, wsparcie techniczne oraz szkolenia. W punktach należących dotychczas do Cortland marka iSpot pojawi się w ciągu 12 miesięcy.

- Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy zespołów iSpot i Cortland aby jeszcze bardziej udoskonalać poziom naszej oferty produktów i usług dla klientów detalicznych oraz biznesowych. Ludzie są kluczowym czynnikiem sukcesu wspólnego biznesu i zobowiązujemy się do inwestowania w nich, aby wspólnie się rozwijać - zapewnia Dariusz Zająkała, dyrektor generalny iSpot Poland.

Firma zapowiada, że w br. otworzy swoje pierwsze salony Apple Premium Partner - nowego konceptu handlowego stworzonego przez Apple w celu rozwijania dużych salonów we współpracy z partnerami.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od dziewięciu lat iSpot Poland należy do funduszu Hili Ventures. - iSpot i Cortland wspólnie wprowadzą na rynek bezkonkurencyjną ofertę produktów i usług Apple oraz innych firm, wspartą odpowiednim poziomem dostępności oraz działaniami marketingowymi. Zakres i skala współpracy przyniosą nowe możliwości dalszego rozwoju, szczególnie w obszarze rynku edukacji oraz klientów biznesowych. Połączone przedsiębiorstwa staną się również numerem jeden w zakresie świadczenia usług serwisowych Apple Authorized Service Provider - przekonuje Keith Busuttil, dyrektor generalny 1923 Investments, spółki inwestycyjnej Hili Ventures.

W 2021 r. iSpot Poland (na koniec roku miał 27 salonów) przy 586,58 mln zł przychodów osiągnęła 16,05 mln zł zysku netto, wobec 474,08 mln zł wpływów i 5,05 mln zł zysku netto rok wcześniej. Sprzedaż detaliczna w salonach wzrosła rok do roku z 341,52 do 437,28 mln zł, hurtowa - z 42,18 do 44,64 mln zł, a internetowa - z 67,59 do 78,1 mln zł. Natomiast wpływy z usług (głównie serwisu urządzeń i marketingu) wzrosły z 18,43 do 19,52 mln zł.

Dołącz do dyskusji: iSpot Poland przejął 16 salonów ze sprzętem Apple

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl