SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ITC zbada skargę Apple przeciwko Kodakowi

Amerykańska Komisja ds. Handlu Zagranicznego (International Trade Commission - ITC) poinformowała, że rozpocznie dochodzenie w kwestii zarzutów stawianych firmie Eastman Kodak przez Apple.

.W połowie kwietnia producent z Cupertino złożył skargę przeciwko Kodakowi do ITC, oskarżając go o naruszenie dwóch patentów. Kodak miał bezprawnie wykorzystać opracowane przez Apple technologie w swoich aparatach cyfrowych i kamerach wideo. Od ITC Apple domaga się wprowadzenia zakazu importu tych produktów do USA.

W lutym tego roku ITC podjęła decyzję o wszczęciu dochodzenia w kwestii zarzutów jakie Kodak postawił Apple oraz Research In Motion (RIM). W tamtej sprawie, która nie znalazła jeszcze swojego finału, Kodak oskarżył Apple i RIM o naruszenie patentów dotyczących technologii przeglądania zdjęć i zażądał wprowadzenia zakazu sprzedaży smartfonów obu producentów.

Oprócz skargi do ITC, Kodak złożył wówczas także dwa pozwy w nowojorskim sądzie przeciwko Apple, w których oskarżył firmę z Cupertino o naruszenie patentów związanych z aparatami cyfrowymi i procesorami komputerowymi. Tutaj Kodak domaga się odszkodowania i wyroków zakazujących Apple dalszego stosowania spornych praktyk.

Dołącz do dyskusji: ITC zbada skargę Apple przeciwko Kodakowi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl