SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Izabela Albrychiewicz szefową GroupM w Polsce, Paweł Gala na czele Wavemaker

Izabela Albrychiewicz obejmuje funkcję CEO GroupM w Polsce. Na stanowisku agencji CEO Wavemaker zastąpi ją Paweł Gala, dotychczasowy partner zarządzający agencji.

Izabela AlbrychiewiczArticle

GroupM, spółka zarządzająca inwestycjami mediowymi agencji WPP oraz rozwojem technologii na potrzeby obsługiwanych przez nich reklamodawców. powołała Izabelę Albrychiewicz na stanowisko CEO polskiego oddziału.

Na nowym stanowisku menedżerka będzie odpowiadała zarówno za zaplecze negocjacyjne agencji WPP (Mediacom, Wavemaker, Mindshare), jak i rozwój wyspecjalizowanych usług dla marketerów.

Obowiązki Albrychiewicz w Wavemaker przejmie Paweł Gala, przez ostatnie lata partner zarządzający w regionie CEE. Gala pokieruje ponad 300-osobowym zespołem wyspecjalizowanym m.in. w planowaniu i zakupie mediów, analityce, badaniach rynku, tworzeniu treści oraz doradztwie biznesowym.

Awans Izabeli Albrychiewicz ogłosił Dominic Grainger, CEO GroupM na region EMEA. - Izabela ze swoim zespołem stworzyła w Polsce silną, innowacyjną agencję, ze zdywersyfikowaną ofertą w obszarze mediów, treści i technologii. Z doświadczenia i wiedzy Izy będą teraz korzystali marketerzy obsługiwani przez GroupM i wszystkie firmy grupy. Z nowym szefem polskiego oddziału chcemy mocniej podkreślić, że GroupM to nie tylko inwestycje w media i zaawansowane technologie zakupowe, ale także szeroka oferta usług dla marketerów. Chcemy, by rynek lepiej poznał nasze rozwiązania w obszarze brand safety czy addressable TV  - zapowiada Dominic Grainger.

- GroupM to gracz o dużym wpływie na rynek mediów, inwestujący co trzecią reklamową złotówkę w Polsce w imieniu topowych marketerów. Poza naturalnym entuzjazmem, czuję więc dużą odpowiedzialność płynącą z nowej roli. Chcę, żeby pod moim kierunkiem grupa wzmacniała się nie tylko ilościowo. Rozwój technologii wspierających planowanie komunikacji ma czynić GroupM partnerem pierwszego wyboru dla marketerów, ale także cenniejszym partnerem dla biur reklamy, które we współpracy z nami rozwiną swoje oferty - mówi Izabela Albrychiewicz.

GroupM pracuje obecnie m.in. nad narzędziem do optymalizacji kampanii kupowanych programatycznie (CoPilot). Rozwija też rozwiązania (m.in. Precious) łączące dane mediowe, jak korzystanie z TV czy mediów cyfrowych z twardymi danymi zakupowymi. 

Izabela Albrychiewicz przejdzie do GroupM w kwietniu, wtedy też kierownictwo nad Wavemaker przejmie Paweł Gala.  

Stanowisko, które obejmie Izabela Albrychiewicz, do sierpnia ub.r. zajmowała Anna Lubowska, a po jej odejściu - tymczasowo Neil Hardwick.

Z końcem roku z GroupM rozstał się Rafał Wolnomiejski, chief operating officer w GroupM. Nie mianowano jego następcy, bo firma postanowiła zmienić strukturę i zlikwidować to stanowisko.


Paweł Gala zapowiada kurs na innowacje w ofercie Wavemaker . - Reklamodawcy od dawna szukają u nas wsparcia dalece wykraczającego poza planowanie i zakup mediów. W najbliższym czasie dostarczymy im kolejnych powodów, by zacieśnili współpracę z Wavemaker m.in. na gruncie kontentu i analityki - mówi Gala.

Izabela Albrychiewicz jest związana z rynkiem reklamy od ponad 20 lat. Karierę zawodową rozpoczęła w Zenithmedia. W WPP pracuje od 1999 roku, gdy dołączyła jako dyrektor mediów do MEC. W 2009 roku awansowała na stanowisko dyrektora zarządzającego, a w roli CEO pracowała od 2011 roku. Po fuzji MEC i Maxusa w 2018 roku objęła kierownictwo nad Wavemakerem, kilka miesięcy później sieć awansowała ją na stanowisko lidera regionu. Albrychiewicz aktywnie angażuje się w branżowe inicjatywy, zasiada m.in. w zarządach SAR oraz IAA.

Paweł Gala od początku kariery związany jest z WPP. Dołączył do MEC w 2000 roku, przeszedł tu wszystkie szczeble kariery zawodowej. W ramach swojej pracy odpowiadał m.in. za nowy biznes, marketing, HR oraz rozwój agencji w regionie CEE. Gala aktywnie udziela się na forum branży, był jurorem Effie, Mixx Awards, Young Creatives.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Izabela Albrychiewicz szefową GroupM w Polsce, Paweł Gala na czele Wavemaker

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
OlderOne
Bardzo dobra wiadomość dla GM. Gratulacje, Iza!
odpowiedź
User
Kamil
świetna wiadomość! :)
odpowiedź
User
Miro
Łał, congrats Paweł congrats Iza - i do przodu
odpowiedź