SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Izabella Wiley dyrektor generalną A+E Networks na Europę Środkowo-Wschodnią

Izabella Wiley, obecnie dyrektor generalna A+E Networks Poland, awansowała na stanowisko dyrektor generalnej A+E Networks UK w Europie Środkowo-Wschodniej.

Izabella Wiley - dyrektor generalny, A E Networks UK / fot. Rafał MeszkaArticle

Wiley - oprócz Polski - będzie teraz odpowiedzialna za działania sieci na obszarze Centralnej i Wschodniej Europy. Podlega jej łącznie 18 rynków. Jak podkreślono w komunikacie Wiley, która w 2013 r. została mianowana szefem polskiego oddziału A+E Networks z powodzeniem uruchomiła lokalne biuro firmy i wzbogaciła portfolio kanałów nadawcy w naszym kraju. Obecnie spółka w Polsce nadaje cztery stacje tematyczne: History, H2, CI Polsat i Lifetime.

Wiley w przeszłości przez 12 lata pracowała w polskim oddziale amerykańskiego koncernu Viacom.

To nie jedyne zmiany w A+E Networks UK. Adrian Pilkington objął stanowisko wiceprezesa ds. strategii handlowej i dyrektora generalnego na kraje nordyckie, Beneluksu, Bliskiego Wschodu i Afryki. Będzie odpowiedzialny za strategię handlową firmy, w tym za dystrybucję linearną kanałów, dystrybucję cyfrową i sprzedaż reklam.

Z kolei Mark Neil, obecny wiceprezes A+E Networks UK ds. finansów będzie nadzorował także obszar prawny i operacyjny firmy, kierując jednocześnie finansami.

Cała trojka menedżerów znajdzie się w ścisłym kierownictwie A+E Networks UK i będzie odpowiedzialna bezpośrednio przed Deanem Possenniskie, dyrektorem zarządzającym A+E Networks UK.

- Cieszę się, że Izabella, Adrian i Mark dołączyli do zespołu kierowniczego A+E Network UK. Każde z nich ma imponujący wkład w naszą działalność i liczę na owocną współpracę z nimi w realizacji ambitnych planów rozwoju naszej firmy - powiedział Dean Possenniskie.

A+E Networks UK to spółka joint venture A+E Networks i Sky. W swoim portfolio kanałów tematycznych i rozrywkowych ma m.in.: History, Lifetime, Crime + Investigation, H2 oraz nowy kanał naziemny Blaze. W sumie oferuje 20 kanałów, odbieranych w 64 milionach gospodarstw domowych w 90 krajach na Wyspach Brytyjskich, w Skandynawii, Beneluksie, Europie Środkowo-Wschodniej, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Dołącz do dyskusji: Izabella Wiley dyrektor generalną A+E Networks na Europę Środkowo-Wschodnią

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mradar
Gratulacje dla Izabelli Wiley. Widać braki w zarzadzaniu kanałow viacom od kiedy Wiley odeszła.
Może kiedyś Wiley wróci do viacomu i te kanały nabrałyby świetności. W tym roku będzie 30 lat od uruchomienia MTV Europe, a polskie MTV i VH1 przeładowane reklamami i powtórkami.
odpowiedź
User
Bingo
Super news:) Iza idziesz jak burza! Moze i tu rozbujasz firmę jak to zrobiłaś z Viacomem. Gratulacje!
odpowiedź
User
uff
no to konkurencja w regionie zaciera ręce, że więcej miejsca będzie
odpowiedź