SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

J-v spółki zależnej Plaza Center zainwestuje 200 mln USD w rynek nieruchomości w USA

Elbit Plaza USA (wspólne przedsięwzięcie dewelopera Plaza Center i jego spółki-matki Elbit Imaging) zawarło porozumienie z firmą Eastgate, na mocy którego strony mają wspólnie zainwestować 200 mln USD (połowę Plaza USA, a połowę Eastgate) w amerykański rynek nieruchomości, wynika z komunikatu Plaza Center - izraelskiego dewelopera notowanego na GPW.

"Na mocy porozumienia Elbit Plaza USA i Eastgate wspólnie zainwestują 200 mln USD w jedną lub więcej dedykowaną amerykańską platformę inwestycyjną działającą na amerykańskim rynku nieruchomości (fundusz), która skoncentruje się na działalności na rynku nieruchomości komercyjnych" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała także, że 100 mln USD, które w projekt ma zainwestować Elbit Plaza USA zostanie sfinansowane w równej części przez Elbit i Plaza Center, które obejmą akcje tej spółki.

"Fundusz będzie poszukiwał i identyfikował potencjalne cele inwestycyjne. Będzie się angażować zarówno w przejęcia bezpośrednie, jak i przedsięwzięcia joint-ventures z lokalnymi partnerami w dwuletnim okresie inwestycyjnym" - czytamy dalej.

Spółka Plaza Centers (Europe) BV miała 28,42 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2009 roku wobec 44,53 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 7,73 mln euro wobec 79,89 mln euro rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: J-v spółki zależnej Plaza Center zainwestuje 200 mln USD w rynek nieruchomości w USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl