SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Amsterdamski wiceprezesem Wirtualnej Polski Media. Marcin Malicki odpowiada za produkty subskrypcyjne

Jacek Amsterdamski dołączy do zespołu zarządzającego WP Media, obejmując stanowisko VP product & TV. Marcin Malicki skupi się na rozwoju usług subskrypcyjnych jako VP of subscription products. Do zmian dojdzie również w strukturze redakcji, wszystkie będą obowiązywać od 1 czerwca.

Jacek Amsterdamski Article

Jacek Amsterdamski przez ponad dwa lata był zastępcą redaktora naczelnego WP, odpowiedzialnym za serwisy informacyjne, biznesowe, sportowe oraz wideo. Teraz przejdzie do zespołu zarządzającego WP Media i obejmie nadzór nad całością produktu mediowego, czyli zespołami produktowego rozwoju serwisów WP, UX, badań i analiz, marketingu oraz nad wideo online i Telewizją WP.

Jacek Amsterdamski w Wirtualnej Polsce pracuje od 2014 roku. W tym czasie odpowiadał za projekty wideo, produkcję i dystrybucję Telewizji WP oraz Pilot WP. Od ponad dwóch lat był zastępcą redaktora naczelnego WP, odpowiedzialnym za serwisy informacyjne, biznesowe, sportowe i wideo. Jest absolwentem socjologii w Collegium Civitas.

Marcin Malicki odpowiada za subskrypcje w WP Media

Marcin Malicki, który do tej pory łączył nadzór nad produktem mediowym oraz usługami subskrypcyjnymi skupi się w całości na rozwoju tych usług.

– Nasze strategie dla Pilota WP, Open FM oraz synergie z Audioteką i Patronite wymagają dziś dużo większego zaangażowania. Mamy wobec tych usług bardzo ambitne plany wzrostu, dlatego zdecydowaliśmy o wydzieleniu tego obszaru z produktu mediowego. W tej sytuacji awans Jacka do zespołu zarządzającego gwarantuje nam utrzymanie jakości i tempa prac nad produktem mediowym. Kluczowe jest tu wieloletnie doświadczenie Jacka, jego dotychczasowe osiągnięcia oraz sprawne i skuteczne kierowanie dużymi zespołami – mówi Joanna Pawlak, prezes spółki Wirtualna Polska Media.

Mateusz Cieślak zastępcą redaktora naczelnego Wirtualnej Polski

Nowe stanowisko Jacka Amsterdamskiego oznacza również awanse w strukturze redakcji. Pierwszym zastępcą redaktora naczelnego WP Pawła Kapusty zostanie Kamil Karnowski, dotychczas dyrektor publishing growth. Na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego WP, któremu podlegać będą serwisy informacyjne, biznesowe i sportowe, awansuje Mateusz Cieślak, do tej pory szef redakcji WP Wiadomości. W redakcji WP Wiadomości zastąpi go Mateusz Ratajczak, dziennikarz WP Magazynu.

W zespole redaktora naczelnego WP Pawła Kapusty obok Kamila Karnowskiego, Mateusza Cieślaka, Bianki Mikołajewskiej, Wiktorii Jakubowskiej- Karbowniczek, Marcina Bartnickiego i Michała Gąsiora znajdzie się również Michał Oblizajek, odpowiedzialny za obszar SEO, social media oraz zespoły zakupu i rozliczeń kontentu jako dyrektor publishing growth & operations.

Wszystkie zmiany w strukturze będą obowiązywać od 1 czerwca.

Wirtualna Polska Holding w zeszłym kwartale zwiększyła przychody swojego segmentu reklamowo-subskrypcyjnego o 24,2 proc. do 163,18 mln zł, z czego 158,33 mln zł to przychody gotówkowe. - Głównie dzięki większym przychodom z subskrypcji, a także uwzględnieniu wyników spółek Grupy Audioteka, Benchmark, Mediapop od IV kwartału 2022 r. - wskazała firma w sprawozdaniu.

Dołącz do dyskusji: Jacek Amsterdamski wiceprezesem Wirtualnej Polski Media. Marcin Malicki odpowiada za produkty subskrypcyjne

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Parytet
Czyli 100% kadry zarządzającej w WP to wyłącznie sami kolesie. Wstyd i żenada.
odpowiedź
User
KONKURENCJA
Pożyjemy, zobaczymy ;)
odpowiedź
User
Joanna
Czyli 100% kadry zarządzającej w WP to wyłącznie sami kolesie. Wstyd i żenada.

Tak, zwłaszcza prezes Joanna Pawlak jest kolesiem.
odpowiedź