SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Kunicki dyrektorem finansowym Orange Polska. Maciej Nowohoński pozostaje w zarządzie w nowej roli

Od 31 marca 2020 roku Jacek Kunicki wejdzie do zespołu zarządzającego Orange Polska jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za finanse. Maciej Nowohoński, który przez ostatnie sześć lat kierował finansami Orange będzie w dalszym ciągu jako członek zarządu rozwijał działalność hurtową operatora i nowe możliwości biznesowe na tym rynku, np. projekt infrastrukturalny FibreCo., oraz zarządzał sprzedażą nieruchomości firmy.

Maciej Nowohoński, fot.: Orange Article

Orange Polska poinformował o zmianach w strukturze kierownictwa firmy zaznaczając, że decyzje są następstwem posiedzenia rady nadzorczej, które z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa odbyło się całkowicie zdalnie.

Jacek Kunicki nowym dyrektorem finansowym

Zgodnie z podjętymi decyzjami od 31 marca 2020 r. Jacek Kunicki wejdzie do zespołu zarządzającego Orange Polska jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za finanse.

Jacek Kunicki jest związany z Orange Polska od 2003 r. W tym czasie odpowiadał m.in. za relacje inwestorskie operatora. Od 2014 r. był szefem kontrolingu finansowego Orange w Polsce, raportując bezpośrednio do członka zarządu ds. finansów.

Kunicki jest członkiem rady nadzorczej Networks! oraz Teltech (część Grupy Orange Polska). Przed dołączeniem do Orange pracował w zespole finansowym Energis Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie, posiada także dyplom MBA z Oxford Brookes University.

Maciej Nowohoński zostaje w zarządzie

Jacek Kunicki zastąpi na stanowisku Macieja Nowohońskiego, który pozostanie w zarządzie Orange Polska i będzie rozwijał działalność hurtową operatora oraz nowe możliwości biznesowe na tym rynku.

Maciej Nowohoński nadzorował finanse spółki jako członek zarządu od marca 2014 r. Od 2017 r. zarządza też sprzedażą nieruchomości firmy, a od lutego 2020 r.  działaniami Orange na rynku hurtowym.

Wcześniej Nowohoński pełnił różne role o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów, w tym w latach 2006-2014 jako kontroler Grupy Orange Polska. W latach 2010-2011 był w zarządzie spółki Emitel, natomiast w latach 2011-2013 z ramienia zarządu kierował finansami w spółce PTK Centertel. Przed dołączeniem do zespołu Orange pracował między innymi w Arthur Andersen i Andersen Business Consulting.

W I kwartale 2019 roku Orange Polska wypracował ponad 2,7 mld zł przychodów przy stracie netto wynoszącej 2 mln zł.  Liczba użytkowników usług komórkowych operatora wzrosła o 3,3 proc., o 40 tys. zwiększyło się grono klientów usług konwergentnych, zaś 958 tys. użytkowników korzysta z oferty telewizyjnej Orange.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Kunicki dyrektorem finansowym Orange Polska. Maciej Nowohoński pozostaje w zarządzie w nowej roli

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl