SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Kurski przejdzie z Telewizji Polskiej do europarlamentu? Prezes TVP zaprzecza

Jacek Kurski wczesną wiosną 2019 roku ma przestać być prezesem Telewizji Polskiej i startować do Parlamentu Europejskiego - podał dziennik "Fakt". Informacje te dementuje Kurski. - Moją ambicja i zamiarem jest odbudowa siły i prestiżu telewizji publicznej w ramach pełnej kadencji prezesa zarządu - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

Jacek Kurski; fot. Michał KurdupskiArticle

Należący do Ringier Axel Springer Polska dziennik „Fakt” we wtorkowym wydaniu opublikował artykuł „Z Woronicza do Brukseli”. Tabloid powołuje się w nim na własne informacje, z których wynika że Jacek Kurski w ciągu najbliższych miesięcy przestanie być prezesem Telewizji Polskiej.

Anonimowy polityk Prawa i Sprawiedliwości zdradza dziennikowi, że obecny szef publicznej telewizji zamierza wrócić do polityki i startować do europarlamentu. - W nagrodę za pilnowanie pro-rządowej linii telewizji, Kurski ma obiecane miejsce na liście do Parlamentu Europejskiego - czytamy w „Fakcie”.

Pytany przez portal Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski dementuje te informacje. - Moją ambicja i zamiarem jest odbudowa siły i prestiżu telewizji publicznej w ramach pełnej kadencji prezesa zarządu, która rozpoczęła się w październiku 2016 roku - mówi nam prezes Telewizji Polskiej. - I dlatego nie myślę na razie o żadnych innych zaangażowaniach publicznych - dodaje.

To już kolejna plotka na temat Kurskiego w europarlamencie

O tym, że Jacek Kurski ma wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego (odbędą się wiosną przyszłego roku) pisał już na początku sierpnia tego roku w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Piotr Zaremba, analizując sytuację TVP pod rządami Kurskiego. Doniesienia te powtórzono we „Wprost” i „Newsweeku”. Jacek Kurski również i te informacje dementował. - Zupełny nonsens. Nie planuję żadnego startu w wyborach, w szczególności do europarlamentu - stwierdził w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl. - Całkowicie poświęcam się pracy dla odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej w ramach pełnej kadencji - podkreślił.

Kurski był już posłem w Sejmie i europarlamencie

Jacek Kurski w latach 2005-2009 był posłem Prawa i Sprawiedliwości, został wybrany w wyborach w 2005 i 2007 roku. W trakcie tej drugiej kadencji został wybrany z listy PiS do Parlamentu Europejskiego, był tam posłem w latach 2009-2014.

W 2011 roku Kurski rozstał się z PiS i zaczął współtworzyć Solidarną Polskę. W wyborach do europarlamentu w 2014 roku Solidarna Polska nie osiągnęła progu wyborczego, więc żaden z jej kandydatów nie uzyskał mandatu poselskiego.

Jacek Kurski wrócił do środowiska PiS, w lipcu 2014 roku uczestniczył w konwencji programowej tej partii. Po wygranych przez Zjednoczoną Prawicę wyborach parlamentarnych został wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego, pełnił tę funkcję od drugiej połowy listopada 2015 roku do początku stycznia 2016 roku.

Wcześniej Kurski bez powodzenia startował w wyborach do Sejmu: w 1993 roku z listy Porozumienia Centrum, w 1997 roku z ramienia Ruchu Odbudowy Polski, a w 2001 roku z listy Akcji Wyborczej Solidarność Prawicy.

„Fakt” już przepraszał Jacka Kurskiego

Na początku czerwca br. w „Fakcie” ukazał się komunikat dotyczący artykułów z ub.r. na temat Jacka Kurskiego. Chodziło o teksty „Kurski nie chciał płacić alimentów na dziecko”; „Kurski wkręcił wszystkich” i „Skandal w TVP 60 800 zł premii dla kochanki prezesa”. W komunikacie wyrażono ubolewanie, że „niektóre sformułowania w wyżej wymienionych artykułach mogły zostać odebrane jako naruszające dobra osobiste TVP S.A. oraz Pana Jacka Kurskiego i Pani Joanny Klimek” (pod koniec lipca br. Kurski ożenił się Klimek, która zmieniła nazwisko na te posiadane przez jej męża).

- Dziś „Fakt”. Niedawno Wirtualna Polska przegrała proces o oszczerstwo, wcześniej ETPC Strasbourg przyznał mi rację w procesach z Agorą. Ta chwila, gdy wlk. koncerny medialne od lat szczujące na mnie i moich bliskich muszą podkulić ogon i przeprosić - skomentował wówczas na Twitterze Jacek Kurski.

Grupa Onet-RAS Polska poinformowała że oświadczenie zostało opublikowane na mocy porozumienia z Kurskim w formie ugody przedsądowej. - Zawarto je celem wygaszenia sporów i wzajemnych oskarżeń. Z inicjatywą ugody wystąpiła Telewizja Polska oraz Prezes Jacek Kurski, a Grupa Onet-RAS Polska na nią przystała - poinformował wydawca.

Z kolei w sierpniu br. Telewizja Polska poinformowała, że podejmie kroki prawne wobec tygodnika „Newsweek” (wydawanego również przez Ringier Axel Springer Polska), dziennikarza Wojciecha Cieślę oraz redaktora naczelnego Tomasza Lisa za artykuł o spadającej oglądalności oraz sterowaniu TVP przez żonę prezesa Kurskiego. - „Newsweek” to szczujnia, a Lis to damski bokser - napisał na Twitterze Jacek Kurski.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Wpływy z abonamentu stanowiły 38,2 proc. łącznych przychodów TVP, najwięcej od 15 lat.

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski przejdzie z Telewizji Polskiej do europarlamentu? Prezes TVP zaprzecza

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Panie Jacku, kiedy oddziały regionalne w HD?
odpowiedź
User
dim
Europarlament to nie worek na odpady
odpowiedź
User
Gwizdek
Panie Prezesie Jacku, niech Pan z nami zostanie!!! Dopiero teraz mamy zróżnicowaną ramówkę. Nasze seriale dzieją się i w1906 i w 1918 roku i w 1942!!! Opowiemy o tym jak Premier Morawiecki z tatą pokonali komunizm. Robimy super filmy: i biografię Zenka i 3 biografie pomordowanych księży. Panie Prezesie, to za Pana niegasnące kadencji podnieśliśmy z kolan Teatr Telewizji! Teraz.juz w co drugim gra nasza Beatka, a ogląda nas nawet i 300 tyś. osób! Panie Prezesie - nie zostawiaj nas!
odpowiedź