SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” z komiksem wyśmiewającym Jacka Kurskiego

W „Gazecie Wyborczej” (Agora) pojawił się pierwszy odcinek komiksu kpiącego z prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Komiks narysował Krzysztof Ostrowski.

Article

Pierwszy odcinek komiksu „Pana Jacka z ciemnym ludem codzienne zmagania” zajmuje całą ostatnią stronę głównego grzbietu poniedziałkowego numeru „Gazety Wyborczej”. Fabuła nawiązuje m.in. do niedawnego artykułu „GW” opisującego, że Kurski zleca swoim ochroniarzom wiele zadań związanych z życiem prywatnym. Prezes TVP podkreślił, że artykuł zawiera kłamstwa i zapowiedział kroki prawne.

W najbliższych dniach „GW” opublikuje jeszcze cztery odcinki komiksu o Jacku Kurskim.

- Kreską Krzysztofa Ostrowskiego i piórem Wiesława Gnomackiego (podobieństwa z historią towarzysza Szmaciaka nieprzypadkowe) prezentujemy serial komiksowy, w którym przyjrzymy się codziennym zmaganiom prezesa Kurskiego, jego tytanicznej walce na froncie wojny ideologicznej, tęgim pomysłom zadowolenia "ciemnego ludu" i troski o materialny byt - zapowiedziano.

 

Jacek Kurski jest prezesem Telewizji Polskiej od sześciu lat. W „Gazecie Wyborczej” wielokrotnie krytykowano to, jak zarządza firmą.

Natomiast w „Wiadomościach” i TVP Info informowano o negatywnych sprawach związanych z „Gazetą Wyborczą” i Agorą, m.in. spadku sprzedaży wersji papierowej „GW”, słabych wynikach finansowych i zwolnieniach pracowników.

Według danych PBC we wrześniu 2021 r. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” wynosiło 53 781 egz., o 13,07 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast liczba subskrybentów cyfrowych dziennika zwiększyła się przez rok o ok. 20 tys., na koniec ub.r. przekroczyła 280 tys.

W trzecim kwartale 2021 roku. wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” wzrosły o 2 proc. do 25 mln zł, a ze sprzedaży jej oferty reklamowej - o 18,3 proc. do 14,9 mln zł. Z początkiem stycznia „Gazeta Wyborcza” we wtorki, środy i czwartki drożeje z 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł.

Cała grupa kapitałowa Agora w trzecim kwartale 2021 roku przy wzroście wpływów o 38 proc. zanotowała spadek straty netto z 9 do 1,5 mln zł. Przychody z biletów i przekąsek w kinach Helios poszły w górę dużo mocniej niż z reklam i sprzedaży prasy.

 

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” z komiksem wyśmiewającym Jacka Kurskiego

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Majka
Ale ten filmik z Jaruzelskim musiał zaboleć. A może jest tam jeszcze coś.
odpowiedź
User
Baczny
Coraz bardziej zaczyna przypominać to "NIE". Nawet nakład niedługo będzie podobny.
odpowiedź
User
kici-kici
Precz z dyktaturom braci Kurskich!
odpowiedź