SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

The Dust przygotuje grę wideo i mobilną na motywach Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary

Firma The Dust zawarła umowę pisarzem Jackiem Piekarą dotyczącą produkcji gry wideo i mobilnej opartej na jego cyklu powieści fantasy (tzw. Cyklu Inkwizytorskim) o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Po 2024 roku spółka będzie też mogła na motywach tych powieści przygotować grę planszową.

Article

W komunikacie The Dust podano, że gra wideo będzie przeznaczona m.in. na komputery PC, konsole Xbox, PlayStation i Nintendo, a gra mobilna - na platformy Android, iOS i PlayStation Vita.

- Gry mają zostać osadzone w mrocznym i realistycznie brutalnym świecie opartym na powieściach i być przeznaczone przede wszystkim dla odbiorcy dorosłego, niestroniącego od trudnych wyborów moralnych. Twórca będzie zobowiązany do udzielania spółce konsultacji w zakresie fabuły, jednak The Dust będzie miał swobodę w realizacji gier - opisano. Firma będzie też mogła tworzyć i udostępniać aktualizacje tych gier.

Zaznaczono, że spółka i pisarz są zainteresowani zawarciem w przyszłości umów na kolejne gry z tej serii. Autorskie prawa majątkowe do tych powieści zostały przejęte przez The Dust bezterminowo.

Ponadto firma kupiła prawa do produkcji, dystrybucji i sprzedaży gry planszowej bazującej na Cyklu Inkwizytorskim. Przy czym do końca 2024 roku prawa też przysługują też innej osobie, dlatego jeśli do tego czasu spółka będzie chciała stworzyć taką grę, będzie musiała dogadać się z tą osobą. W komunikacie The Dust zaznaczył, że aktualnie gra planszowa ma dla niego znaczenie drugorzędne.

Negocjacje w tej sprawie prowadzono od początku grudnia ub.r. The Dust poinformował wtedy, że dotyczą praw autorskich do następujących powieści Jacka Piekary: dwutomowy „Płomień i krzyż”, „Ja, inkwizytor. Wieże do nieba”, „Ja, inkwizytor. Dotyk zła”, „Ja, inkwizytor. Bicz Boży”, „Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie”, „Ja, inkwizytor. Kościany galeon”, „Ja, inkwizytor. Sługa Boży”, „Ja, inkwizytor. Młot na czarownice”, „Miecz aniołów” oraz „Łowcy dusz”.

W poniedziałek spółka zaznaczyła, że w ramach zawartej umowy pisarz otrzyma „wynagrodzenie rynkowe określone w sposób zapewniający interes i bezpieczeństwo emitenta”.

Jacek Piekara będzie współpracował z The Dust przy tworzeniu gry

We wtorek Jacek Piekara na Twitterze poinformował, że więcej informacji o przygotowywanej grze zostanie podane w czerwcu. - Ja ze swojej strony chciałbym tylko odpowiedzieć na jedno, często powtarzające się pytanie: czy fabuła zachowa mroczny i ponury klimat literackiego pierwowzoru? W porozumieniu z firmą The Dust uznaliśmy, że bardzo nam będzie na tym zależało i że opracujemy grę, nastawiają się na sklasyfikowanie jej co najmniej jako PEGI 16 - zapowiedział.

- Będę miał przyjemność uczestniczyć w działania zespołu, wykorzystując zarówno moje doświadczenie literackie, jak i doświadczenie zawodowe obejmujące kilkanaście lat pracy w pismach poświęconych grom komputerowym, która to praca pozwoliła mi na zyskanie wiedzy o tym segmencie rozrywki - dodał Piekara.

The Dust od prawie roku na warszawskiej giełdzie

Firma The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne. Jej ostatnią produkcją jest „Frankenstein: Beyond the Time” - gra w technologii VR dostępna na platformach Steam, VivePort (HTC) i Oculus. Ponadto The Dust przygotowuje gry promujące różne marki (ma w dorobku realizacje dla marek Kubuś i Tymbark należących do Grupy Maspex.

Od kwietnia u.br. spółka jest notowana na warszawskim rynku giełdowym NewConnect. Jej głównym akcjonariuszem jest agencja marketingowa Me & My Friends (ma akcje stanowiące 40,54 proc. kapitału i dające 57,69 proc. głosów na WZA).

W ub.r. The Dust zanotował 1,49 mln zł przychodów sprzedażowych i 89 tys. zł zysku netto, wobec 1,25 mln zł wpływów i 231 tys. zł zysku netto rok wcześniej. W poniedziałek na koniec sesji za akcję firmy płacono 7,40 zł, co daje kapitalizację spółki w wysokości 10,95 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: The Dust przygotuje grę wideo i mobilną na motywach Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl