SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

The Dust grę mobilną na podstawie powieści Jacka Piekary przygotuje wspólnie z T-Bull

Producenci gier The Dust i T-Bull podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy produkcji gry mobilnej opartej na powieściach fantasy Jacka Piekary. The Dust ma też prawa do przygotowania gry na komputery i konsole na podstawie powieści Piekary.

Kadr z gry wideo opartej na powieściach Jacka PiekaryArticle

W komunikatach giełdowych obu spółek podano szczegóły planowanej współpracy. The Dust będzie odpowiadać za przygotowanie grafiki gry mobilnej spójnej z produkowaną przez firmę grą na platformy stacjonarne opartą na powieściach Jacka Piekary. Ponadto będzie nadzorować koncepcję i produkcję gry.

Z kolei T-Bull zajmie się oprogramowaniem gry, przygotowaniem jej mechanik monetyzacyjnych oraz wydaniem gry i jej działaniami marketingowymi w ramach platform dystrybucyjnych Google Play i App Store.

Gra będzie dostępna w modelu free-to-play - za darmo, ale z płatnymi opcjami.

Firmy szczegółową umowę dotyczącą wspólnej produkcji gry mają podpisać do końca br. - Odległy termin wynika ze złożoności produkcji i konieczności dokonania wielu ustaleń - zaznaczono w komunikatach.

- Każda strona listu intencyjnego będzie pokrywała poniesione przez siebie koszty związane z realizacją gry. Strony będą partycypować, wspólnie z Twórcą (czyli Jackiem Piekarą - przyp.), w dochodach generowanych przez grę. Zasady ustalania wynagrodzenia zostaną określone - poinformowano.

T-Bull i The Dust są powiązane właścicielsko - pierwsza spółka ma akcje drugiej stanowiące 20,08 proc. kapitału i dające 14,29 proc. w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

- Stworzenie gry na podstawie twórczości Jacka Piekary to największy projekt w historii naszej spółki. Mamy duże ambicje i mocno wierzymy w sukces naszego przedsięwzięcia. Przez najbliższe lata będziemy skupiać naszą uwagę na tworzeniu gry wideo, dlatego zdecydowaliśmy się na partnerstwo w zakresie przygotowania i wydania wersji mobilnej - uzasadnia Jakub Wolff, prezes The Dust. - T-Bull potrafi tworzyć projekty uwielbiane przez miliony graczy, dlatego wierzymy, że wspólnie efektywnie wykorzystamy potencjał tego tytułu oraz samego rynku mobilnego - dodaje.

- Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie opracować strategię, która zaowocuje spójną myślą kreatywną. Możliwość zaangażowania się w adaptację cyklu Jacka Piekary to wielka szansa i wyzwanie. Wszyscy w T-Bull nie możemy doczekać się pracy razem z dziełem naszego uznanego autora fantasy - komentuje Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel i prezes T-Bull.

T-Bull tworzy gry mobilne, specjalizuje się w FPS i wyścigowych. Jej produkcje zanotowały łącznie ok. 400 mln pobrań, najpopularniejsze to „Top Speed” (39,2 mln pobrań) i „Moto Rider GO” (71,6 mln). Od sierpnia ub.r. firma jest notowana na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. W pierwszych trzech kwartałach ub.r. zanotowała 9,09 mln zł wpływów sprzedażowych i 3,89 mln zł zysku netto.

W czerwcu więcej informacji o grze na platformy stacjonarne

Spółka The Dust umowę z Jackiem Piekarą dotyczącą produkcji gry wideo i mobilnej opartej na jego cyklu powieści fantasy (tzw. Cyklu Inkwizytorskim) o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie podpisała pod koniec marca. Ponadto po 2024 roku spółka będzie mogła na motywach tych powieści przygotować grę planszową.

Dwa tygodnie temu The Dust podpisał list intencyjny z inwestorem, który chce wyłożyć do 3 mln zł na produkcję gry stacjonarnej opartej na powieściach Jacka Piekary. Spółka chce pozyskać także innych inwestorów do sfinansowania tego projektu.

- Informacja o podpisaniu umowy na przygotowanie gry na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego” spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem w branży growej oraz wśród fanów twórczości Jacka Piekary. Jesteśmy wdzięczni za te głosy, które potwierdzają słuszność naszej strategii oraz motywują do dalszego działania - komentuje Jakub Wolff.

W poniedziałek firma zaznaczyła, że więcej informacji o projekcie gry na platformy stacjonarne poda w pierwszej połowie czerwca.

W ub.r. The Dust zanotował 1,49 mln zł przychodów sprzedażowych i 89 tys. zł zysku netto, wobec 1,25 mln zł wpływów i 231 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

Od kwietnia ub.r. spółka jest notowana na warszawskim rynku giełdowym NewConnect. Jej głównym akcjonariuszem jest agencja marketingowa Me & My Friends (ma akcje stanowiące 40,54 proc. kapitału i dające 57,69 proc. głosów na WZA).

Dołącz do dyskusji: The Dust grę mobilną na podstawie powieści Jacka Piekary przygotuje wspólnie z T-Bull

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl