SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Piekara za tweety i felietony ma przeprosić Dorotę Wellman tylko na Twitterze

Sąd Okręgowy w Warszawie po ponownym rozpatrzeniu sprawy orzekł, że pisarz Jacek Piekara za naruszenie dóbr osobistych Doroty Wellman w kilku wpisach twitterowych i felietonach ma ją przeprosić na Twitterze i zapłacić 20 tys. zł na wskazaną fundację. Piekara raczej odwoła się od tego wyroku. Proces dotyczy m.in. tweeta Piekary ze zdaniem: „Dorocie Wellman nie grozi aborcja!”.

Jacek Piekara i Dorota WellmanArticle

Jacek Piekara zwrócił uwagę, że Dorota Wellman w pozwie domagała się od niego przeprosin na Twitterze oraz w „Do Rzeczy”, „Warszawskiej Gazecie”, „Wysokich Obcasach” i głównym grzbiecie „Gazety Wyborczej” (pisarz szacował, że publikacja tych przeprosin będzie kosztować ok. 500 tys. zł), a także zapłaty 50 tys. zł na wskazaną fundację i pokrycia kosztów procesu.

- Pozew dotyczył kilku twitów oraz felietonów. Ogromną większość pozwu oddalono - podkreślił Piekara.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Ale NIE AKCEPTUJĘ, że sąd uznał, iż w JEDNYM przypadku dobra Wellman naruszyłem. Bo uważam, że jej pozew to tylko histeria nadętej celebrytki, wściekłej że ktoś z niej zakpił - zaznaczył.

Pisarz nie zdecydował jeszcze, czy złoży apelację. - Czekam na pisemne uzasadnienie wyroku, ale niezłożenie apelacji kłóciłoby się z moimi poglądami, że trzeba walczyć o wolność słowa. Sędzia słusznie oddalił WIĘKSZOŚĆ pozwu i okroił roszczenia Wellman, ale IMO powinien oddalić CAŁY pozew - stwierdził.

- Atak na moją wolność słowa boli mnie szczególnie, bo ja sam nie pozywam ludzi, wypisujących wulgarne inwektywy czy pomówienia pod moimi twitami. Blokuję tylko jak ich zauważę i już. A w moim wypadku, sąd ukarał mnie za łagodną kpinę, bo się nadwrażliwa prezenterka TVN obraziła! - podkreślił.

Za co Dorota Wellman pozwała Jacka Piekarę?

Dorota Wellman pozwała Jacka Piekarę m.in. za wpis twitterowy z 3 października 2016, gdy odbyły się duże manifestacje przeciw zaostrzeniu ustawy o aborcji. Dziennikarka TVN poparła te protesty.

- Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks... Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja! - skomentował Jacek Piekara na Twitterze.

W 2017 r. wymiar sprawiedliwości wydał wyrok na korzyść prezenterki. Sąd uwzględnił wszystkie roszczenia Doroty Wellman - z których prawdopodobnie najdotkliwszym dla pozwanego był nakaz wykupienia przeprosin w "Gazecie Wyborczej". Ogółem podporządkowanie się wyrokowi kosztowałoby go niemal pół mln zł. Piekara twierdzi, że to zamach na wolność słowa i próba "puszczenia w skarpetkach".

Ze względu na to, że zawiadomienia o sprawie nie były przez pozwanego odbierane, ze względu na zły adres do korespondencji i czynności toczyły się pod jego nieobecność, Sąd Apelacyjny nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Wymiar sprawiedliwości wstrzymał też wykonalność zapadłego wyroku zaocznego z 2017 roku. W obecnej sprawie roszczenia powódki zostały ograniczone do ok. 100 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Jacek Piekara za tweety i felietony ma przeprosić Dorotę Wellman tylko na Twitterze

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Chrześcijanin
100k dla takiego wybitnego pisarza to tyle co nic. Stać go. Niech płaci.
odpowiedź