SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Rostowski: Jaki deficyt sektora finansów publicznych?

Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych (tzw. general government deficit) w tym roku wyniesie 5,5-5,6% PKB (wobec 7,9% w 2010 r.), poinformował minister finansów Jacek Rostowski, podtrzymując wcześniejsze szacunki resortu.

Jacek Rostowski, fot. MF

Jacek Rostowski, fot. MF

"Deficyt sektora finansów publicznych w tym roku wyniesie 5,5-5,6% PKB" - powiedział Rostowski podczas spotkania z szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) Grzegorzem Napieralskim i ekspertami tej partii.

Rostowski zapowiadał wcześniej, że rząd chce obniżyć deficyt finansów publicznych do zera do 2015 roku i utrzymać go przeciętnie na takim poziomie, aż relacja długu publicznego do PKB spadnie poniżej 40%, co ma nastąpić w 2018 r.

W ostatniej aktualizacji programu konwergencji polski rząd założył, że deficyt sektora "general government" spadnie do 5,6% PKB w 2011 r. i do 2,9% PKB w 2012 r., co będzie oznaczało, że Polska spełni unijny wymóg ograniczenia nadmiernego deficytu do poniżej 3,0% PKB do 2012 roku, zgodnie z wymogami Komisji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Rostowski: Jaki deficyt sektora finansów publicznych?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl