SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jack Dorsey, prezes Twittera i Square, przejmuje australijską firmę Afterpay

Square, firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi, zgodziła się kupić australijski Afterpay za 29 mld dolarów w akcjach, co stanowi ok. 30 proc. premii dla akcjonariuszy Afterpay.

Jack Dorsey, szef TwitteraArticle

Square to platforma płatnicza, której współzałożycielem i dyrektorem generalnym jest Jack Dorsey. Ten sam, który szefuje Twitterowi. W poniedziałek, 2 sierpnia poinformowano, że Square przejmie firmę fintechową Afterpay, która jest jednym z liderów usługi "kup teraz, zapłać później" ("Buy Now, Pay Later", w skrócie BNPL). Korzystając z niej, klienci mogą zrobić szybko zakupy, a zapłacić za nie później i to w nieoprocentowanych ratach.

Afterpay powstało sześć lat temu w Australii. Firma działa też w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Założyli ją Nick Molnar i Anthony Eisen. Teraz zmienia się właściciel Afterpay. Będzie nim Jack Dorsey, który już zapowiedział, że jego firma i Afterpay mają wspólny cel. - Stworzyliśmy Square, aby uczynić system finansowy bardziej sprawiedliwym, dostępnym i zintegrowanym, a Afterpay zbudował markę zgodną z tymi zasadami - powiedział Jack Dorsey. - Razem możemy jeszcze lepiej połączyć nasze ekosystemy Cash App i Seller. Dostarczymy więcej atrakcyjnych produktów i usług dla sprzedawców i konsumentów, oddając władzę z powrotem w ich ręce.

Według doniesień branżowych mediów transakcja kupna Afterpay przez Square to największe przejęcie w historii Australii.

W pierwszym kwartale 2021 r. Twitter zanotował wzrost przychodów o 28 proc., a wpływy reklamowe wyniosły 899 mln dolarów.

Na koniec marca br. z serwisu korzystało na świecie 199 mln użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Jack Dorsey, prezes Twittera i Square, przejmuje australijską firmę Afterpay

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl