SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacobs - kawowy nr 1

Kraft Foods Polska S.A. (KFP), niezmiennie już od trzech lat pozostaje liderem rynku kaw w Polsce.

Z roku na rok udziały ilościowe i wartościowe Kraft Foods rosną. Firma posiada jedną z najszerszych ofert na rynku. Jest obecna we wszystkich segmentach detalicznych: kaw ziarnistych i mielonych, kaw rozpuszczalnych oraz mix’ów kawowych. Jako jedyny producent KFP sprzedaje swoje produkty w pięciu kategoriach kawy: mielonej, rozpuszczalnej, cappuccino, 3 w 1 oraz typu ready to drink (gotowe do wypicia napoje w puszce) - podano w komunikacie.

W 2005 roku Kraft osiągnął 26,5% udział wartościowy oraz 22% udział ilościowy w całym rynku kaw w Polsce. Udziały te z roku na rok rosną. W ubiegłych latach wynosiły
one odpowiednio: 26% w 2004 r. i 25,4% udziału w ujęciu wartościowym oraz 21,7% w 2004 r. i 21,4% w 2003 r. udziału w ujęciu ilościowym.
Dla porównania główni konkurenci: Tchibo i Nescafe osiągnęli w 2005 r. odpowiednio: 18,3% i 16,8% w ujęciu wartościowym oraz 19,3% i 12,3% w ujęciu ilościowym. Wyniki
te pochodzą z ACNielsen Retail Audit z grudnia 2005 r.

Biorąc pod uwagę dane obejmujące pozycje producentów kaw w poszczególnych segmentach, w każdym z nich Kraft Foods Polska niezmiennie zajmuje czołowe pozycje. Wśród producentów kaw ziarnistych i mielonych marki Jacobs i Maxwell House osiągnęły łącznie 22,8% w ujęciu wartościowym oraz 17,9% w ujęciu ilościowym co daje Kraft Foods Polska drugą pozycję po Tchibo i przed marką Prima.

W segmencie kaw rozpuszczalnych biorąc pod uwagę udziały wartościowe Kraft zajmuje I miejsce ex’equo wraz z Nescafe z wynikiem po 36,2%, Obaj producenci znacznie wyprzedzają markę Tchibo (15,3%). W ujęciu ilościowym wyniki Kraft Foods Polska -  31,1% - plasują firmę na drugiej pozycji, zaraz po Nescafe (31,9%) i przed Tchibo (15,3%).

W najmłodszym i obecnie dynamicznie rozwijającym się segmencie tzw. mix’ów kawowych (do którego zaliczana jest również szeroka kategoria cappuccino) marki Jacobs i Maxwell House zdobyły łącznie 14,4% w ujęciu wartościowym i 10,7% w ujęciu ilościowym, co daje Kraft Foods trzecią pozycję po Mokate (odpowiednio: 37,2% i 43,6%) oraz Nescafe (odpowiednio: 28,5% i 22,3%).

- Dane publikowane przez ACNielsen potwierdzają bardzo silną pozycję naszych marek
na rynku. Przypomnę tylko, że np. marka Jacobs znana jest wśród 96% konsumentów – mówi Małgorzata Faraś, kierownik ds. komunikacji w Kraft Foods Polska S.A. – Gdybyśmy bliżej przyjrzeli się poszczególnym markom, np. marce Jacobs Krönung, to króluje ona w segmencie kaw premium zarówno wśród kaw mielonych jak i rozpuszczalnych – dodaje.

Kraft Foods Polska S.A. posiada obecnie w swoim portfolio dwie główne marki kaw: Jacobs oraz Maxwell House. Każda z nich obecna jest we wszystkich segmentach rynkowych. Oferta Jacobs to marki: Krönung, Cronat Gold, Aroma, Night & Day, Milea, Cappuccino, 3 w 1, 2 w 1, Latte. W skład oferty marki Maxwell House wchodzą: Regular, Mild, 3 w 1.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacobs - kawowy nr 1

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl