SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po interwencji UOKiK Green Magma odda konsumentom część pieniędzy

Firma Logihub, dystrybutor odchudzających środków spożywczych Green Magma odda konsumentom połowę ceny, którą zapłacili za ten produkt po tym, jak jego reklamy zakwestionował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Article

UOKiK zakwestionował reklamy produktu, które pojawiały się w prasie, telewizji i w internecie od 2015 roku.

Green Magma była reklamowany hasłami, które sugerowały, że konsument może kupić suplement po atrakcyjnej cenie tylko w danym momencie. Informowały o tym takie hasła: „Promocja kończy się dzisiaj”, „Taka okazja więcej się nie powtórzy”, „Normalna cena skutecznej kuracji odchudzającej Green Magma to aż 500 zł”, „Dzisiaj z uwagi na ofertę specjalną producenta zakupisz ją za jedyne 99 zł”.

Tymczasem, z ustaleń Urzędu wynika, że produkt nigdy nie był oferowany po tak wysokich cenach, a rzekoma promocja trwała nieprzerwanie od sierpnia 2015 roku. - Ceny nie mogą być fikcją, a obniżki nie mogą być sztucznie wykreowane. Takie działanie służy tylko zwabieniu konsumenta, żeby szybko kupił produkt. Nieuczciwą praktyką rynkową jest twierdzenie, że coś będzie dostępne w promocji tylko przez pewien czas, jeśli jest to niezgodne z prawdą - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Urząd zwrócił tez uwagę na to, że produkt reklamowany był hasłami mogącymi sugerować szczególne właściwości tego suplementu, a nie poparte żadnymi badaniami, np.: „Działa już po 3 dniach”, „Zrzucisz nawet 20 kilogramów”, „W Stanach Zjednoczonych Green Magma stosowana jest przez ponad 50% odchudzających się kobiet”.

- Zapewnienia o działaniu suplementów diety, ich popularności, powinny być rzetelne i prawdziwe Konsument ufa reklamie i mógłby nie kupić Green Magmy, gdyby przekaz zawierał inne informacje – uważa Niechciał.

UOKiK nie nałożył na firmę Logihub kary finansowej ponieważ zobowiązała się ona do zmiany praktyk i zadeklarowała, że nie będzie używać w reklamach haseł, które wzbudziły wątpliwości urzędu. Poza tym odda konsumentom połowę ceny tego suplementu niezależnie od daty zakupu.

Dołącz do dyskusji: Po interwencji UOKiK Green Magma odda konsumentom część pieniędzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl