SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Program kanału Polsat News Polityka nadawany ze studia „Interwencji”

Program „Debata polityczna” kanału Polsat News Polityka nie jest już nadawany z obiektu Grupy Polsat Plus przy ulicy Łubinowej w Warszawie. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, studio zostało przeniesione do gmachu przy Ostrobramskiej. Jest tam realizowany także program „Interwencja”. 

Nowe studio zostało odświeżone i dostosowane do potrzeb Polsat News Polityka. Z naszych informacji wynika, że dotychczasowe okazało się być zbyt duże. Od 14 marca będzie wykorzystywane w nowym programie Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” (emisja w każdy czwartek o 19.15 w Telewizji Polsat i Polsat News).

W audycji mają gościć politycy, eksperci i społecznicy. – Pokazujemy, że jesteśmy w stanie budować platformy wymiany myśli i opinii. Przecież musi być miejsce, gdzie można ze sobą normalnie rozmawiać bez względu na to jak ludzie głosują, w co wierzą, jak się kochają i jak się nie kochają, jaki mają światopogląd. Myślę, że wszystkich łączy „Lepsza Polska” i marzenie o „Lepszej Polsce”  – zapowiadała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Gawryluk.

Jak oglądać Polsat News Polityka i Wydarzenia 24?

Polsat News Polityka zadebiutował 10 stycznia na MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. Zastąpił tam i u większości dostawców płatnej telewizji stację Wydarzenia 24 (tego samego dnia stacja zadebiutowała na MUX-1). W ofercie nowego kanału są transmisje z obrad Sejmu i Senatu, obrady komisji śledczych, programy publicystyczne „Debata polityczna” (prowadzący: Karolina Olejak i Przemysław Szubartowicz) i „Studio Parlament” (w roli gospodarzy reporterzy sejmowi Polsat News Bartłomiej Maślankiewicz i Wojciech Dąbrowski).

Wydarzenia 24 nie zmieniły formuły. Na antenie stacji dalej można znaleźć serwisy z krótkimi materiałami, serwisy sportowe czy przegląd mediów społecznościowych. Na razie zarówno Polsat News Polityka, jak i Wydarzenia 24 mogą oglądać klienci Polsat Box, Polsat Box Go, Play, UPC Polska i Orange, jak również odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej. Trwają rozmowy z pozostałymi operatorami, którzy oferują tylko Polsat News Polityka. Wśród nich są Canal+ i Vectra.

30 października ub.r. KRRiT udzieliła  Telewizji Polsat koncesji na kanał informacyjny w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Miał nosić nazwę W24, ale nadawca 23 listopada złożył wniosek o zmianę nazwy na Wydarzenia 24. Równolegle nadawca wystąpił o zmianę nazwy stacji Wydarzenia 24 na Polsat News Polityka. KRRiT rozpatrzyła pozytywnie te wnioski.

Z danych Nielsena wynika, że nowy kanał Polsat News Polityka w pierwszym tygodniu nadawania oglądało średnio 37 tys. widzów, co daje stacji 0,62 proc. udziału w rynku. Z kolei w lutym br. udział w rynku Wydarzeń 24  wyniósł 1,02 proc., a Polsat News 1,64 proc. 

Dołącz do dyskusji: Program kanału Polsat News Polityka nadawany ze studia „Interwencji”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edek
Zakodować kanały Polsat .
odpowiedź