SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czesi testują transmisje radiowe i telewizyjne w sieci 5G. Wdrożenie najszybciej w 2027 roku

Czeska państwowa firma telekomunikacyjna Czeskie Radiokomunikace będzie do końca 2022 roku testować nadawanie sygnału radiowego i telewizyjnego za pomocą sieci 5G. Testy, w których uczestniczą publiczne radio oraz niektóre stacje telewizyjne ma pokazać, jakie są możliwości nadawania treści dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Technologia 5G jest obecnie rozwijana w wielu krajach na świecie jako rozwiązanie mające zmienić obecne standardy dotyczące telekomunikacji. Testy 5G trwają obecnie na rozmaitych rynkach, w tym także w Polsce.

Czeskie media i 5G

Teraz poinformowano, że czeska państwowa firma telekomunikacyjna Ceskie Radiokomunikace będzie testować platformę 5G Broadcast co najmniej do końca 2022 r. 5G Broadcast to dystrybucja transmisji sygnału 5G za pośrednictwem istniejącej infrastruktury operatora.

Czytaj także: Od dzisiaj korzystanie z telefonu za granicą bez dodatkowych opłat przez kolejne 10 lat

W próbach biorą udział Czeskie Radio – publiczny nadawca radiowy, a także wybrani nadawcy telewizyjni. W ramach trwających testów weryfikuje się różne ustawienia i parametry systemu za pomocą pomiarów mobilnych. Testowa transmisja 5G działa z nadajnika Praga - Zizkov i wykorzystuje treści telewizyjne i radiowe od partnerów. Sygnał z nadajnika obejmuje obszar czeskiej stolicy i Czech Środkowych, do odbioru widzowie potrzebują telefonów komórkowych z odpowiednim modułem 5G.

- Warto przygotować się przed faktycznym wdrożeniem, które niewątpliwie nastąpi – zaznacza w komunikacie Karel Zyka, dyrektor techniczny Czeskiego Radia. - Jest to bardzo cenne doświadczenie, którego nie można zdobyć za granicą, ponieważ teren i ogólna sytuacja w danym kraju są zawsze zupełnie inne. Nie można go przenieść. Jeśli mówimy o 2027 lub około 2030 roku, to bardzo korzystnie dla nas jest być gotowym w  każdym względzie.

Czytaj także: T-Mobile wprowdza pakiet Magenta Dom. Internet i TV za 95 zł miesięcznie. Disney+? "Prowadzimy rozmowy"

Dołącz do dyskusji: Czesi testują transmisje radiowe i telewizyjne w sieci 5G. Wdrożenie najszybciej w 2027 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
A u nas TVP, którą Kurski kreuje na bardzo nowoczesną, zamiast testować telewizję 5G, nadaje w starym DVB-T i jeszcze próbuje ożywić trupa jakim jest HBBTV.
odpowiedź