SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał w jakości 4K testuje polską ścieżkę dźwiękową

Kanadyjski kanał przyrodniczy Love Nature jest od środy nadawany z satelity Hot Bird 13E z polską wersją dźwiękową. Stacja w jakości 4K w najbliższych dniach powinna trafić do oferty polskich operatorów płatnej telewizji.

Love Nature 4K testuje polską ścieżkę dźwiękową Article

O tym, że kanał Love Nature 4K będzie nadawał po polsku, portal Wirtualnemedia.pl poinformował jako pierwszy pod koniec ub.r. Podawaliśmy wówczas, że na początku działalności część treści dostępnych w ramówce kanału będzie dostępnych w języku polskim. Ich liczba będzie sukcesywnie zwiększana wraz ze wzrostem zasięgu technicznego.

Stacja poświęcona dzikiej przyrodzie i naturze ruszyła w 2006 roku w Kanadzie jako Oasis HD. Od 5 lat funkcjonuje pod obecną nazwą.  Poza rodzimym rynkiem działa m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Holandii, Czechach, Rumunii, Bułgarii,  Wielkiej Brytanii, Tajlandii, Turcji, Malezji, Indiach, Indonezji, Argentynie, Filipinach, Singapurze, Paragwaju, Kenii i Rosji. Na naszym rynku za dystrybucję konkurenta National Geographic Wild, Animal Planet i Polsat Viasat Nature odpowiada firma Pasjatv.

Parametry emisji testowej

Stacja poświęcona dzikiej przyrodzie i naturze ruszyła w 2006 roku w Kanadzie jako Oasis HD. Od 5 lat funkcjonuje pod obecną nazwą. Poza rodzimym rynkiem działa m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Holandii, Czechach, Rumunii, Bułgarii,  Wielkiej Brytanii, Tajlandii, Turcji, Malezji, Indiach, Indonezji, Argentynie, Filipinach, Singapurze, Paragwaju, Kenii i Rosji.

Emisja Love Nature 4K na Hot Birdzie 13E jest prowadzona z transpondera 12,380 GHz (pol. V, SR=30000, FEC=3/4). Poza polską wersją językową obejmuje: angielską, turecką, rosyjską, bułgarską, czeską i węgierską. Z tego samego transpondera jest nadawany m.in. po polsku kanał Inultra, który kilka tygodni temu zmienił nazwę z Insight TV UHD.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że emisji Love Nature 4K towarzyszył system kodowania wykorzystywany przez polską platformę Canal+. Od kilku miesięcy pojawiają się także spekulacje, że stacja może trafić do oferty Polsat Box. Firma Pasjatv radzi jednak, aby poczekać na stanowisko nadawcy w tej sprawie.

18,5 proc. Polaków ma telewizory 4K

Przy okazji badania założycielskiego Krajowy Instytut Mediów spytał Polaków o jakość, w której oglądają telewizję i korzystają z serwisów streamingowych. 18,5 proc. ankietowanych posiadało sprzęt 4K, a 1,3 proc. pozwalający na oglądanie treści w 8K.

Popularność 4K byłaby z pewnością większa, gdyby zwiększyła się liczba treści dostępnych w tej jakości. W 4K można oglądać wybrane produkcje na Netflixie (w przypadku wykupienia najdroższego pakietu), Disney+, Canal+ online, Amazon Prime Video, HBO Max, Polsat Box Go, Playerze i m.in. kanały Eleven Sports 1 4K, Canal+ 4K Ultra HD, Museum 4K oraz Inultra.

Dołącz do dyskusji: Kanał w jakości 4K testuje polską ścieżkę dźwiękową

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sokole Oczko
Warto raz jeszcze nadmienić, że kanał Live Nature 4K, oczywiście poza rodzimym rynkiem, działa m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Holandii, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Tajlandii, Turcji, Malezji, Indiach, Indonezji, Argentynie, Filipinach, Singapurze, Paragwaju, Kenii i Rosji.
odpowiedź
User
Ja
To naprawdę bardzo fajny kanał i dobrze, że w końcu dołączy do polskich platform.
odpowiedź
User
DiscoveryMinus
Jak widać jest zapotrzebowanie na tego typu kanały. Discovery niestety dawno już oddało pola. Ramówka Animal Planet to dziś żenada i kompletne nieporozumienie.
odpowiedź