SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Multipleks TVP wzmocnił sygnał przy granicy z Niemcami

W wykazie Urzędu Komunikacji Elektronicznej pojawiły się nowe pozwolenia dla MUX-3 z głównymi kanałami Telewizji Polskiej w Świnoujściu. Agnieszka Sobucka, p.o. dyrektora biura marketingu i komunikacji, rzecznik prasowy Emitela informuje Wirtualnemedia.pl, że to doświetlenie dla miasta. W zasięgu znalazł się też niemiecki kurort.

Relacja Cezarego Gmyza z okolic Świnoujścia (fot. TVP Info)Article

Pierwsze pozwolenie wydane przez UKE dotyczy emisji MUX-3 (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia) w standardzie DVB-T i obowiązuje od 28 lipca do końca 2023 roku. Drugie, dotyczy nadawanie w standardzie DVB-T2 i obejmuje zakres czasowy od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 roku. Trzeci multipleks zobowiązany jest do przejścia na DVB-T2/HEVC do końca roku.

Niedawno informowaliśmy, że migracja do nowego standardu będzie prawdopodobnie odbywać się etapami, jak to miało miejsce rok temu w przypadku MUX-1 (Antena HD, TV Trwam, Stopklatka, TTV, Fokus TV, Eska TV, Polo TV, TVP ABC), MUX-2 (Polsat, TV4, TV6, Super Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, Puls 2)  i MUX-4 (Wydarzenia 24, płatny pakiet Polsat Box). Standardu na razie nie zmienia MUX-8 (Nowa TV, Metro, WP, Zoom TV), a DVB-T2 od razu zaczął nadawać MUX-6 (TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Kobieta, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Polonia, Alfa TVP, Belsat i od poniedziałku także TVP ABC).

W zasięgu kanałów TVP niemiecki kurort

Do tej pory mieszkańcy Świnoujścia  mogli oglądać kanały z MUX-3 dzięki emisji z obiektu Góra Grzywacz w Międzyzdrojach. Teraz główne kanały TVP są nadawane z nadajnika zlokalizowanego przy ulicy Bolesława Chrobrego w Świnoujściu.

- Potwierdzamy, że emisja ze Świnoujścia to doświetlenie miasta. Emisja ta działa od końca lipca – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Agnieszka Sobucka, p.o. dyrektora biura marketingu i komunikacji, rzecznik prasowy Emitela, operatora m.in. multipleksów ogólnopolskich naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki dodatkowemu nadajnikowi, odbiór kanałów nadawcy publicznego w Świnoujściu i okolicach, powinien się poprawić.

- W ramach umowy z operatorem technicznym multipleksu trzeciego, w Świnoujściu została uruchomiona stacja doświetlająca małej mocy, wzmacniająca sygnał na terenie miasta. Dla Świnoujścia głównym obiektem nadawczym jest stacja EKSP Grzywacz, znajdująca się na wschód od Świnoujścia, na wyspie Wolin, skąd nadawane są sygnały wszystkich ogólnopolskich multipleksów (MUX1, MUX2, MUX3, MUX6). Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń radiowych z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, emisja z nadajnika o mocy 0,01 kW ERP, została uruchomiona 28 lipca 2023, z lokalizacji w centrum miasta (ul. B. Chrobrego 33)  - informuje Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP. 

Nowy nadajnik obejmuje zasięgiem nie tylko Świnoujście, znaczną część Międzyzdrojskiego Lasu,  ale także niemiecki kurort Ahlbeck, zlokalizowany w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Do 2005 roku Ahlbeck był samodzielną gminą. Potem trzy nadmorskie uzdrowiska na wyspie Uznam, połączono w gminę Heringsdorf.

W ostatnich dniach kanał TVP Info donosił, że Świnoujście przeżywa oblężenie ze strony turystów z Niemiec. Korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie Cezary Gmyz przygotował „paralive’a” z wybrzeża naszych zachodnich sąsiadów. Przekonywał, że wzrost ruchu turystycznego jest związany z inwestycjami w infrastrukturę, takimi jak tunel pod Świną. Emitowano wypowiedzi Niemców, którzy zachwalali promenadę w Świnoujściu i niskie ceny w Polsce. Na przykład za usługi fryzjerskie.

Dołącz do dyskusji: Multipleks TVP wzmocnił sygnał przy granicy z Niemcami

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hrumek
Gdzie podziały 2,8 mln wzmocniły sygnał TVP nie ma pieniędzy na nic drożyzna a oni wydają masakra
odpowiedź
User
Edi
TVP liczy na wzrost oglądalności.
Propagandy?
odpowiedź
User
Eleonora
Będziem szwabom satana przeganiać msami !
Dobry ruch! A i niech kultury prawdziwej zaznają Zenkiem ich z muzyki podedukujemy!
odpowiedź