SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alfa TVP i Belsat TV dostępne w telewizji naziemnej

Kanały Alfa TVP i Belsat TV dołączyły do szóstego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, który wykorzystuje w całości Telewizja Polska. Obie stacje można oglądać w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.

Kanał dziecięco-młodzieżowy Alfa TVP Kanał dziecięco-młodzieżowy Alfa TVP

- Wprowadzenie do dystrybucji naziemnej programów TVP Alfa i Belsat TV zapewni widzom z całej Polski możliwość ich swobodnego odbioru, w szczególności tym, dla których naziemna telewizja cyfrowa jest głównym źródłem odbioru sygnału telewizyjnego – podaje Telewizja Polska w komunikacie.

Kanał Alfa TVP wystartował 20 grudnia 2022 r. i jest to program telewizyjny skierowany do nastolatków. Emituje audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. W przyszłości oferta będzie poszerzana o kolejne tytuły, w tym również o produkcje własne. Kanał dotąd nadawał tylko przez internet.

Belsat TV ruszył w 2007 roku jako wspólny projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program działa jako kanał zagraniczny, to jedyna niezależna od władz stacja telewizyjna na Białorusi. Zadaniem kanału jest zapewnienie widzom dostępu do informacji, rzetelnej wiedzy o historii ich kraju, pełnego obrazu sytuacji w otoczeniu międzynarodowym Białorusi oraz atrakcyjnej oferty kulturalnej i filmowej w języku białoruskim i rosyjskim. Programy są tworzone w Polsce oraz w krajach postsowieckich. Stacja dostępna jest na satelicie i w sieciach kablowych.

Alfa TVP jest dostępna na MUX-6 na kanale 28., Belsat TV zaś oglądać można kanale 36.

MUX-6 będzie regularnym multipleksem TVP

Obecnie w skład szóstego multipleksu wchodzą też stacje: TVP Nauka, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP World, TVP Polonia i TVP Rozrywka. TVP Kobieta i TVP Kultura przeniosły się na MUX-6 po zniknięciu z MUX-8.

Kilka dni temu na kanałach TVP Dokument, TVP Rozrywka, TVP Nauka i TVP Kultura dodano cyfrowe napisy. W przypadku niektórych nadajników zmieniono parametry FEC i GI.

Multipleks eksperymentalny TVP dociera do 90 proc. populacji kraju. Od lutego będzie już stanowił regularny MUX-6, a w planach jest rozbudowanie jego zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Alfa TVP i Belsat TV dostępne w telewizji naziemnej

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bison616
Nie wiem jak w reszcie kraju , a u nas na ścianie wschodniej się przyda bielsat.
0 0
odpowiedź
User
bez sensu
Nie wiem jak w reszcie kraju , a u nas na ścianie wschodniej się przyda bielsat.


No to niech nadają to tylko na wschodzie. Po co nadają na MUX-6 TVP World, Bielsat, TVP Polonia (którą jeszcze można jedynie traktować jako kanał powtórkowy)? To jest marnowanie miejsca. Tam powinni nadawać TVP Seriale i TVP HD. Na ta kanały czekają widzowie w DVB-T!
0 0
odpowiedź
User
Kik
TV Belsat powinien być dostępny w ramach NPC od początku wojny na Ukrainie. Ten kanał ma równiez serwis informacyjny w języku rosyjskim
0 0
odpowiedź