SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Muzo.fm ruszyło z emisją w DAB+ w czterech miastach

W środę 20 kwietnia w południe ruszyła emisja cyfrowa Radia Muzo.fm, należącego do Grupy Polsat. Stacji można słuchać na lokalnych multipleksach w Częstochowie, Poznaniu, Warszawie oraz Katowicach.

Article

W zeszłym tygodniu Dariusz Grzywaczewski, prezes spółki, do której należy radio Muzo.fm, zapewniał na naszych łamach, że "w najbliższych dniach" podpisane zostaną umowy z operatorami i rozgłośnia zacznie emisję cyfrową. Tak też się stało.

- Zgodnie z planem dziś o godz. 12 uruchomiliśmy emisję w Częstochowie, Poznaniu, Warszawie oraz Katowicach - powiedział nam w środę 20 kwietnia po południu Dariusz Grzywaczewski. Dodał, że w pozostałych dwóch miastach - Rzeszowie i Toruniu - Muzo.fm będzie dostępne w standardzie DAB+ "w najbliższych dniach".

Jesienią 2019 r. stacja otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie w systemie cyfrowym DAB+ rozgłośni o profilu informacyjno-biznesowo-muzycznym. Chodzi o lokalne multipleksy w Rzeszowie, Toruniu, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Częstochowie.

Firma DABCOM jest operatorem MUXRL w Poznaniu (kanał 5C), Warszawie (10B), Katowicach (12C) i Częstochowie (12 D). PFN Infrastruktura prowadzi z kolei analogiczne emisje w Toruniu (6C) i Rzeszowie (9B). Wszędzie tam od początku tego roku uruchamiane są lokalne multipleksy cyfrowego radia. Pierwszy wystartował w Tarnowie 9 stycznia, kilka dni później ruszyły kolejne dwa: w Toruniu i w Rzeszowie. Z kolei na początku lutego uruchomiono multipleksy cyfrowego radia w Częstochowie, Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

Spada słuchalność Muzo.fm

Radio Muzo.fm zdecydowało, że nie wystartuje w konkursie na nadawanie na ogólnopolskim multipleksie radia cyfrowego. Podobne decyzje podjęły także Grupa Radiowa Agory i Eurozet. Za to do tego konkursu zgłosiły się nadawca Radia Maryja oraz Grupa RMF. Wnioski złożyły też Grupa ZPR Media i spółka Michała Winnickiego MWE Radio. Ta pierwsza chce nadawać w DAB+ stację pod nazwą Radio Eska, a druga - Mixradio.

Muzo.fm jest nadawane analogowo w dziewięciu miastach (Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Wrocław). Według badania Radio Track w okresie od stycznia do marca 2022 r. stacja miała 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności radia, wobec 0,6 proc. rok wcześniej.

Spółka Muzo.fm w 2020 r. osiągnęła 6,19 mln zł przychodów od innych spółek z Grupy Polsat Plus, wobec 4,93 mln zł rok wcześniej. Zdecydowaną większość stanowią wpływy od biura reklamy Polsat Media, które zwiększyły się z 5,87 do 6,15 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Muzo.fm ruszyło z emisją w DAB+ w czterech miastach

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Szacunki mówią że to liczba między 5 a 8 słuchaczy :)
odpowiedź
User
BabKom
No to Polsat się wnerwi jak sprawdzi realny zasięg w Poznaniu. Oj, będzie awantura
odpowiedź
User
Radziejowianin
Ten Toruń mnie uwiera, bo czemu odbieram na 11b poznański Kalisz, na 6A warszawski Płock, a po tym mux, ani słychu, choć jak głupi, z radiem w ręce, obszedłem całą swą posesję ? Może ktoś mnie oświeci, bo na FM odbieram stacje z Torunia, o mocy mniejszej, niż oświetlenie mej posesji ? 11A 100% !
odpowiedź