SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mimo zapowiedzi radio Muzo.fm wciąż nie zmieniło właściciela

W pierwszym kwartale 2023 roku Telewizja Polsat miała sprzedać radio Muzo.fm Grupie ZPR Media. Choć zbliża się koniec kwietnia, transakcja nie została jeszcze sfinalizowana. - Transakcja jest w toku. Jak będziemy mieli coś więcej do zakomunikowania, to oczywiście powiemy w odpowiednim czasie - stwierdził jedynie na konferencji Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Article

Podczas wirtualnego spotkania z dziennikarzami menadżerowie Grupy Polsat Plus nie zdradzili, dlaczego doszło do opóźnienia. Pod koniec października 2022 roku. Telewizja Polsat oraz Grupa ZPR Media zawarły porozumienie dotyczące sprzedaży udziałów Muzo.fm. W komunikacie podano, że rozgłośnia zmieni nazwę na Eska Rock.

- Spośród marek radiowych w portfolio Grupy ZPR Media (Radio Eska, Vox FM, SuperNova, Eska Rock i Radio Plus) format muzyczny najbliższy Muzo.fm ma Eska Rock. A większość z osób, które przez ostatnie lata tworzyły program Muzo.fm, współtworzyły niegdyś program Eski Rock - podano wówczas w komunikacie. Stwierdzono, że strony spodziewają się finalizacji transakcji w pierwszym kwartale przyszłego roku.

- Eska Rock od lat jest liderem wśród rockowych stacji radiowych na najbardziej konkurencyjnym rynku w Warszawie. Dzięki przejęciu mamy ambicje zająć pozycję lidera w Polsce - mówił z kolei Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR Media, cytowany w komunikacie.

Przygotowania do zmiany właściciela

Pod koniec marca zakończono niekodowaną emisję satelitarną Muzo.fm z transpondera platformy cyfrowej Polsat Box na pozycji orbitalnej Hot Bird 13E. Obecnie Muzo.FM nadaje z transpondera platformy Canal+ (11,488 GHz, polaryzacja H, SR=27500, FEC=3/4). Sygnał jest kodowany w systemach Mediaguard i Nagravision.

W kwietniu Radio Niepokalanów zastąpiło Muzo.fm w multipleksie eksperymentalnym DABCAST, należącej do Cyfrowego Polsatu spółki BCAST. Działa on w Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. W niektórych lokalizacjach Muzo.fm było nadawane z dwóch multipleksów cyfrowego radia jednocześnie. Stacja około rok temu rozpoczęła bowiem nadawanie z regularnych MUX-ów lokalnych w stolicy Polski, Katowicach, Częstochowie, Poznaniu, Rzeszowie i Toruniu. Decyzja o zastąpieniu Muzo.fm przez Radio Niepokalanów była więc usunięciem dubla.

Od stycznia ekipa Muzo.fm nadaje program z nowego studia. Dziennikarze opuścili biurowiec Blue Point przy al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie należący do spółki Polskie Nieruchomości, której udziałowcem jest Tobias Solorz. Teraz siedziba Muzo.fm znajduje się na ul. Jubilerskiej w Warszawie, w tym samym budynku, gdzie swoje studia mają Radio Eska, Eska Rock, VOX FM, Radio SuperNova i Radio Plus.

W 2007 roku Telewizja Polsat kupiła większościowy pakiet udziałów w Radiu Pin, które działało od 2002 roku. Koncentrowało się ono wówczas na tematyce ekonomicznej. W 2014 roku doszło do zmiany nazwy na Muzo.fm. Stacja jest dostępna w internecie i z nadajników analogowych FM (Warszawa - 102 FM, Kraków - 104,9 FM, Gdańsk - 93,9 FM, Łódź - 102,3 FM, Poznań - 93,9 FM, Wrocław - 103,7 FM, Kielce - 92,9 FM, Olsztyn - 92,4 FM, Bydgoszcz - 90,5 FM).

Z badania Radio Track (styczeń 2023 r. - marzec 2023 r.) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,5 proc. W analogicznym okresie 2022 roku było to 0,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Mimo zapowiedzi radio Muzo.fm wciąż nie zmieniło właściciela

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubert
Chyba poczekamy sobie dni tygodnie miesiące lata dekady jak benbenek Frączek i pegaz nie mają nic do roboty
Ps. Niech EskaRock zatrudni kogoś z MUZO
10 5
odpowiedź
User
Magda
A ludzi zwolnili. To się nadaje na proces cywilny. Mam nadzieję, że komuś to w końcu przyjdzie do głowy.
31 6
odpowiedź
User
Balbina
To już nie jest muzo, czerstwa muzyka. Ja się pytam gdzie jest Anna i Bisior, Kamil Olszewski, Wendro?
33 10
odpowiedź