SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Muzo.FM nadal w rękach Polsatu. "Tkwimy w stanie zawieszenia"

Ponad pół roku po ogłoszeniu kupna Muzo.FM przez Grupę ZPR Media od Telewizji Polsat nadal transakcja nie została sfinalizowana. Rozgłośnia ma zmienić się w Eskę Rock, ale wniosek w tej sprawie nadal nie został wysłany do KRRiT. Na razie obie stacje grają niemal identyczną muzykę. - Tkwimy w stanie zawieszenia i to słychać na antenie - mówi nam pracownik stacji.

Article

Wydawało się, że do połowy maja 2023 r. marka Muzo.FM zniknie z radiowego rynku w Polsce. Tym bardziej, że kilkakrotnie sugerujące to zapowiedzi cytowaliśmy na naszych łamach. Po raz pierwszy taka informacja padła pod koniec października ub.r. Wówczas ogłoszono, że Telewizja Polsat sprzedaje Muzo.FM Grupie ZPR Media.

Nowy właściciel planował na częstotliwościach analogowych zajmowanych przez tę rozgłośnię uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

W komunikacie wysłanym ponad pół roku temu do mediów podkreślono, że Eska Rock od dawna jest liderem wśród rockowych stacji radiowych nadających w stolicy. - Dzięki przejęciu mamy ambicję zająć pozycję lidera w Polsce - zapowiedział Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media. W rozmowie z nami dodał, że Grupa ZPR Media chce nabyć 100 proc. udziałów Polsatu w spółce Muzo.FM. Ale by tak się stało, potrzebna jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Gdy tylko dostaniemy zgodę od KRRiT na zmianę nazwy, od razu zaczniemy nadawać na częstotliwościach Muzo.FM jako Eska Rock. Nawet jeśli nie zostanie sfinalizowana transakcja zakupu rozgłośni - zapowiadał na początku grudnia ub.r. Zbigniew Benbenek.

Muzo.FM brzmi muzycznie jak Eska Rock

Ale jak się okazuje od pół roku nic się w tej sprawie nie zmieniło. Zapytaliśmy prezesa spółki Muzo.FM Dariusza Grzywaczewskiego, czy złożono już dokumenty dotyczące zmiany nazwy z Muzo.FM na Eskę Rock do KRRiT oraz czy stacja została sprzedana Grupie ZPR Media? - Zgodnie z moją najlepszą wiedzą nie - odpisał nam Dariusz Grzywaczewski. Nie chciał odpowiedzieć, czemu tyle to trwa.

O zmiany właścicielskie zapytaliśmy też nadawcę zainteresowanego kupnem Muzo.FM. - Transakcja jest w trakcie finalizacji - powiedziała nam Magdalena Godzik, odpowiedzialna za kontakty z mediami w Grupie ZPR Media.

- Finalizujemy tę transakcję i jak tylko będzie zakończona, to poinformujemy - powiedział wczoraj Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

W grudniu ub.r. Zbigniew Frączek, szef programowy Eski Rock, od pół roku odpowiadający także za ramówkę Muzo.FM, mówił nam, że do momentu przejęcia Muzo.FM stacja będzie nadawać w dotychczasowym formacie muzycznym. - Dopiero w chwili zmiany nazwy, wprowadzimy tam format muzyczny znany z Eski Rock - zapowiadał na naszych łamach Frączek. Stało się jednak inaczej. - Jeśli chodzi o format muzyczny Muzo.FM, to od marca jest on bardzo zbliżony do formatu Eski Rock - przyznaje teraz Magdalena Godzik.

Z playlisty zniknęło bardzo wiele piosenek, głównie popowych, które do tej pory grało tylko Muzo.FM. Pojawiły się w ich miejsce nowości oraz starsze nagrania znane z Eski Rock. Obie stacje muzycznie brzmią teraz niemal identycznie.

"Tkwimy w stanie zawieszenia"

W stacji pozostało tylko kilka osób z dawnej obsady. "Halo Muzo", dotychczasowe popołudniowe pasmo, w którym Idalia Tomczak i Konrad Olszewski rozmawiają ze słuchaczami na zaproponowane przez gospodarzy programu tematy, jest teraz emitowane o poranku (w godz. 7-10). Dalej w ramówce są już pasma towarzyszące: w godz. 10-13 prowadzi je Michał Cieślik, w godz. 13-16 - Robert "Pegaz" Zawieja, w godz. 16-19 - Marta Trybura, a w godz. 19-22 - Kamil Szabłowski.

Pracownicy rozgłośni przyznają, że nie znają planów właścicieli stacji na kolejne miesiące. - Muzo.FM to już jest zupełnie inne radio. Tkwimy w stanie zawieszenia i to słychać na antenie - mówi jedna z osób pracujących w stacji. Od stycznia ekipa Muzo.FM nadaje program z nowego studia. Dziennikarze rozgłośni opuścili biurowiec Blue Point przy al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie należący do spółki Polskie Nieruchomości, której udziałowcem jest Tobias Solorz. Teraz siedziba Muzo.FM znajduje się przy ul. Jubilerskiej w Warszawie, w tym samym budynku, gdzie swoje studia mają Radio Eska, Eska Rock, VOX FM, Radio SuperNova i Radio Plus.

Z najnowszego badania Radio Track (luty-kwiecień 2023 r.) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,6 proc. W analogicznym okresie 2022 r. było to 0,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Muzo.FM nadal w rękach Polsatu. "Tkwimy w stanie zawieszenia"

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alina
Mam nadzieję, że wszyscy którzy zostali zwolnieni przez Polsat w tamtym roku z przyczyny "zmiany właścicielskiej" znają adres do sądu pracy. Bo to podłość. Nie dajcie się.
odpowiedź
User
Meg
Uzywajac zwrotu z kurtyzana i fortepianem chcialam zapytac wprost: CO TU JEST KUR… GRANE? Ktos to ogarnia?
odpowiedź
User
L
Polsat albo probuje podbic cene albo… kupić caly zpr dlatego nie oplaca im sie przeksztalcac muzo. To moja teoria
odpowiedź