SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza nowy kanał informacyjny Polsatu

W środę 10 stycznia, wraz z nowym posiedzeniem Sejmu, ruszy kanał Polsat News Polityka - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Stacja zastąpi dotychczasowe Wydarzenia 24. Kanał pod tą nazwą ruszy zaś w ramach nowej koncesji i będzie nadawany na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

W grudniu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się zmienić nazwę kanału Wydarzenia 24 na Polsat News Polityka i W24 na Wydarzenia 24. Pierwsza ze stacji nadal będzie nadawać przede wszystkim u operatorów płatnej telewizji, natomiast druga pojawi się przede wszystkim na MUX-1. Będzie to możliwe dzięki wygranemu konkursowi na miejsce zwolnione przez TVP ABC.

Telewizja Polsat ze startem musiała czekać na odpowiednie dokumenty z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który musiał powiadomić o zmianie innych nadawców z MUX-1. W poniedziałek pismo z UKE trafiło w końcu do Telewizji Polsat, dzięki czemu nadawca może ruszyć z Polsat News Polityka już 10 stycznia br. Wtedy też startuje kolejne posiedzenie Sejmu, który zajmie się m.in. budżetem. Posiedzeniu towarzyszy spore zainteresowanie ze względu na fakt, że mają się na nim pojawić byli ministrowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, których mandaty miały wygasnąć (przyjdą do Sejmu, o ile wcześniej nie trafią do więzienia).

Polsat News Polityka zastąpi dotychczasowe Wydarzenia 24

Stacja Polsat News Polityka będzie emitować nie tylko obrady Sejmu, ale też Senatu, komisji sejmowych czy śledczych. Nadawca chce wykorzystać obecną popularność parlamentu, którego obrady biją rekordy transmisji na YouTube.

Polsat News Polityka ma pokazywać też programy publicystyczne. Popołudniowy ma nosić nazwę „Studio Parlament”. Reporterzy sejmowi Polsat News Bartłomiej Maślankiewicz i Wojciech Dąbrowski mają w nim rozmawiać z politykami na terenie parlamentu.

Wieczorem ma być nadawany program publicystyczny ze studia w kompleksie Polsatu przy Łubinowej. Będzie on mieć dwóch prowadzących. - Oprócz transmisji przewidujemy cztery godziny dziennie programów na żywo - mówi nam pracownik stacji. Weekendową ramówkę wypełnią powtórki. Wybrane transmisje z Sejmu pozostaną w kanale Polsat News.

Formuła kanału Wydarzenia 24 po zmianie multipleksu nie ulegnie zmianie. Dalej będzie można tam oglądać serwisy informacyjne z krótkimi materiałami, prognozę pogody, serwisy sportowe i przegląd mediów społecznościowych. Na antenie nie będą emitowane programy publicystyczne, które pozostaną domeną Polsat News (poza rozmowa po “Wydarzeniach” Polsatu). Nie będzie też transmisji z wydarzeń czy konferencji. 

Polsat musi się dogadać z operatorami ws. nowych Wydarzeń 24

W sieciach kablowych i na platformach cyfrowych Polsat Box i Canal+ od samego początku będzie dostępny kanał Polsat News Polityka. Ma bowiem nadawać na dotychczasowej koncesji Wydarzeń 24 (wcześniej była to koncesja Superstacji). 

W przypadku nowych Wydarzeń 24 konieczne będzie podpisanie nowych umów z dostawcami płatnej telewizji. Wiadomo, że kanał będzie dostępny od razu na platformie satelitarnej Polsat Box (Wydarzenia 24 prawdopodobnie pozostaną na 62. pozycji dekoderów) czy w serwisie Polsat Box Go. Ale już Platforma Canal+ na razie nie wie, czy włączy kanał do oferty, bo go jeszcze nie ma.

Możliwe, że Polsat News Polityka pozostanie na MUX-4. Dotychczasowe Wydarzenia 24 nadają tam testowo, bez kodowania, jako swoisty dodatek do płatnego pakietu Polsat Box z kanałami tematycznymi. Cyfrowy Polsat dostał niedawno zgodę na nadawanie płatnej oferty na MUX-4 przez kolejne 10 lat.

Głównym kanałem informacyjnym Telewizji Polsat jest kodowany Polsat News. Nadawca ma też w ofercie stację Polsat News 2, która nadaje powtórki z Polsat News. 

Dołącz do dyskusji: Rusza nowy kanał informacyjny Polsatu

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
I lukasz
Fajnie, że już nazwa kanału jest na tyle jasna, że przeciętny telewidz z góry będzie wiedział aby tego nawet nie włączać.
Nie wiem kto tam kieruje na górze tym Polsatem are orłem najwyraźniej nie jest. Gwoli wyjaśnienia: Polacy nie mają ochoty za darmo trafić nerwów i oglądać bez przymusu tych gadających głów, zajmujących się grabieżą kraju i ciągnięciem kasy skąd się da.
Oczywiście jasne jest czemu Polsat namnaża bezsensowne kanały telewizyjne których nikt nie ogląda: aby nie dopuścić do nadawania i dostępności (nie daj Boże w telewizji naziemnej) prawdziwej zagrażającej konkurencji. To powinno być regulowane prawnie, nie powinny obecne koncerny medialne blokować rozwoju rynku. Nie po to zmieniano technologię, wydawano miliony w infrastrukturę aby dziś nie było żywej konkurencji aby aby stare firmy medialne zapychały telewizję fikcyjnie namnażanymi kanałami. Zamiast 2-4 kanałów w telewizorze, mamy kilkanaście + a mierna jakość i powtórki bo nie ma realnej konkurencji. Hańba legislatorom, krritv itd.
odpowiedź
User
DJ Gerard
W Polsat Box jest TEST na kanale 995 od 5 dni
odpowiedź
User
he he
Powinni go nazwać POLSAT NUDA.
odpowiedź