SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat News 2 miał zmienić nazwę na Polsat News w Sejmie

Telewizja Polsat 11 grudnia złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o zmianę nazwy kanału Polsat News 2 na Polsat News w Sejmie. Z dokumentu na stronie internetowej regulatora wynika, że 19 grudnia go wycofano. 

W wykazie koncesji satelitarnych KRRiT pojawiła się stacja pod nazwą Polsat News w Sejmie. To w rzeczywistości Polsat News 2, ale doszło do pomyłki regulatora. Jest ona związana z wnioskiem nadawcy. - W piśmie z dnia 11 grudnia 2023 r. koncesjonariusz wniósł o zmianę koncesji Nr 212/K/2013-T w zakresie nazwy programu telewizyjnego z „Polsat News 2” na „Polsat News w Sejmie”.  Następnie w piśmie z dnia 19 grudnia 2023 r. koncesjonariusz wycofał wniosek z dnia 11 grudnia 2023 r. dotyczący zmiany nazwy programu. Wniosek w sprawie zmiany koncesji oraz ww. pismo o rezygnacji z kontynuacji postępowania zostały podpisane zgodnie z zasadami reprezentacji spółki Telewizja Polsat Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W związku z wycofaniem wniosku dalsze prowadzenie postępowania w sprawie zmiany koncesji stało się bezprzedmiotowe – czytamy w dokumencie.

Cztery kanały informacyjne Polsatu

Polsat News 2 wystartował 9 czerwca 2014 jako Polsat News+. Do zmiany tej nazwy na Polsat News 2 doprowadziły działania prawne ze strony Canal+. Wcześniej przez półtora roku stacja działała jako Polsat Biznes i koncentrowała się na gospodarce. Z kolei od 1 września 2004 do 18 lutego 2013 funkcjonowała TV Biznes. W lutym 2007 roku biznesowa stacja została przejęta przez Polsat. Obecnie w ramówce Polsat News 2 są głównie powtórki programów informacyjnych i publicystycznych Polsat News. Stacja jest nadawana w standardowej rozdzielczości, chociaż satkurier.pl informuje, że w nocy z 15 na 16 kwietnia przejdzie na HD.

Równie długa jest historia Polsat News Polityka, który ruszył 10 stycznia 2024 roku i pokazuje obrady Sejmu, komisji sejmowych i rozmowy z politykami w paśmie „Studio parlament”. 23 listopada 2023 roku Telewizja Polsat wystąpiła do KRRiT o zmianę nazwy kanału Wydarzenia 24 na Polsat News Polityka. KRRiT zgodziła się na to 6 grudnia. Ponad dwa lata wcześniej regulator zgodził się na zmianę nazwy Superstacja na Wydarzenia 24. Pierwszy z kanałów nadawał w latach 2006-2021 i pokazywał zarówno treści informacyjne, publicystyczne, jak i rozrywkowe. Polsat przejął Superstację w czerwcu 2018 roku.

30 października ub.r. KRRiT udzieliła  Telewizji Polsat koncesji na kanał informacyjny w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Miał nosić nazwę W24, ale nadawca 23 listopada złożył wniosek o zmianę nazwy na Wydarzenia 24. Emisja naziemna za pośrednictwem pierwszego multipleksu ruszyła 10 stycznia. Wydarzenia 24 nie zmieniły formuły. Na antenie można znaleźć serwisy z krótkimi materiałami, serwisy sportowe czy przegląd mediów społecznościowych. Na razie zarówno Polsat News Polityka, jak i Wydarzenia 24 mogą oglądać klienci Polsat Box, Polsat Box Go, Play, UPC Polska i Orange. Trwają rozmowy z pozostałymi operatorami, którzy oferują tylko Polsat News Polityka.

Główny kanał informacyjny Grupy Polsat Plus, czyli Polsat News nadaje od 7 czerwca 2008 roku. W ofercie są zarówno programy informacyjne, publicystyczne, jak i transmisje konferencji prasowych. To jedyny kanał informacyjny Polsatu, który w ostatnich latach nie zmieniał nazw. Cieszy się największą popularnością spośród stacji newsowych grupy. Z danych Nielsena wynika, że Polsat News w styczniu br. miał 2,45 proc. udziału w rynku telewizyjnym. 

Dołącz do dyskusji: Polsat News 2 miał zmienić nazwę na Polsat News w Sejmie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
brygel
I właśnie powinno być tak, że jak Polsat news 2 ma znikomą oglądalność to zmienić ją na PNP, a nie tworzyć nowy kanał
11 2
odpowiedź
User
Prawda
PN2 powinien uzupełniać PN tematyka kulturalno-biznesowo-swiatowa.
13 0
odpowiedź