SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja narodowców ruszy mimo konfliktu. „Otrzymamy koncesję na początku marca”

Pomimo zaostrzającego się sporu w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości, start kanału narodowców TV MN jest niezagrożony. - Z informacji, które otrzymałem w KRRiT, otrzymamy koncesję na początku marca i wtedy rozpoczniemy emisję - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki Telewizja Media Narodowe.

 

Twarze kanały TV MNArticle

Stacja Media Narodowe miała wystartować 11 listopada 2022 roku, ale nie uzyskała do tego dnia koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Później wniosek wycofano z powodu sporu w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. Nie wszyscy członkowie organizacji chcieli uruchomienia kanału. Prezesowi stowarzyszenia Robertowi Bąkiewiczowi bliżej do rządu, a wielu narodowców sympatyzuje z opozycyjną Konfederacją.

W niedzielę Bąkiewicz został odwołany z funkcji. Jego przeciwnicy zarzucili mu, że uzależnił się od rządowych dotacji, które otrzymywały związane z nim organizacje. Sam zainteresowany twierdzi, że odwołanie było nielegalne. Bliscy Bąkiewiczowi członkowie zarządu stowarzyszenia usunęli z jego szeregów posłów Konfederacji Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka.

„TV MN jest całkowicie niezależnym projektem”

Czy w kontekście trwającego sporu projekt nowej stacji nie jest zagrożony? - TV MN jest spółką i projektem medialnym całkowicie niezależnym od Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Także dlatego, że część członków tego stowarzyszenia nie była zainteresowana tworzeniem telewizji, a nawet napisała w tej sprawie protest do KRRiT, co zmusiło nas do reorganizacji przedsięwzięcia - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Barełkowski, który w przeszłości był związany m.in. z TV Biznes, TV Republika i wPolsce.pl.

Prostą spółkę akcyjną Telewizja Media Narodowe zarejestrowano pod koniec stycznia. W jej zarządzie poza Barełkowskim są wspomniany wcześniej Bąkiewicz i Tomasz Kalinowski, który ma zostać szefem TV MN. Pierwszy rok działalności stacji ma kosztować około 2 mln zł. Inwestycja ma być sfinansowana przez Barełkowskiego, grupę przedsiębiorców związanych z Izbą Polskich Przedsiębiorców oraz odbiorców kanału.

Stacja miała powstać na bazie kanału Media Narodowe na YouTube, który miał ćwierć miliona subskrybentów, ale został usunięty z platformy. Teraz TV MN czeka na rozpatrzenie wniosku koncesyjnego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jej najbliższe posiedzenie odbędzie się na początku marca

. - Z informacji, które otrzymałem w KRRiT otrzymamy koncesję na początku marca i wtedy rozpoczniemy emisję w sieciach kablowych oraz w internecie, gdzie teraz nasze treści obecne są jako VOD w mediach społecznościowych. Nasze godzinne bloki programowe emitowane są także codziennie w TV Regio (23:00), TWT Regionalna (16:00) oraz Lubelskie.TV (15:00), co daje nam już spory zasięg - tłumaczy Barełkowski.

W ramówce m.in. transmisja z tradycyjnej Mszy Świętej

Codziennie o godzinie 8 TV MN ma pokazywać transmisję z tradycyjnej Mszy Świętej. Od poniedziałku do piątku między 9.30, a 12.00 nadawane będzie pasmo „Dzień na żywo”. Michał Jelonek ma w nim zapraszać do rozmów polityków, ekspertów i publicystów. W ramówce nie zabraknie też „Przeglądu Prasy”, prowadzonego przez publicystę Jana Bodakowskiego, który będzie przedstawiać widzom najważniejsze artykuły w gazetach codziennych i tygodnikach opinii (emisja w dniu powszednie o godz. 9).

W programie „Śniadanie prasowe” prowadzący ma podsumowywać mijający tydzień z dziennikarzami innych redakcji. „Młot na Marksizm” to z kolei format, w którym Jakub Zgierski wraz z zaproszonymi gośćmi będzie poruszać kwestie natury społecznej i analizować  problemy współczesnego świata. W ofercie stacji nie zabraknie też produkcji „Czerwony terror”. Anna Mandrela ma w niej przedstawiać zbrodnie popełnione przez komunistów.  

Program „Kościół Naród Państwo” ma dotyczyć roli religii w życiu społecznym i prywatnym, a „Nowy Ład” geopolityki i stosunków międzynarodowych. W magazynie „Lektura Obowiązkowa” widzowie mają poznać książki warte przeczytania, a w formacie „Mamy Piątek!” będzie można połączyć się ze studiem i rozmawiać przez telefon z prowadzącymi na tematy społeczno-polityczne.

Dołącz do dyskusji: Telewizja narodowców ruszy mimo konfliktu. „Otrzymamy koncesję na początku marca”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prezes Agnieszka
Czyli ruszy kolejna maszynka do wyprowadzania kasy z budżetu. Proponuję teraz zabrać dzieciom które są w hospicjum. Wg PiSu i tak umrą więc po co im pieniądze.
odpowiedź
User
Poka
Całe szczęście, żę mimo niewielkich starć w Stowarzyszeniu Masz Niepodległości tu wszystko w normie, "Czerwony terror", "Młot na marksizm" - bez tego nie wyobrażam sobie przetrwać tygodnia. To naprawdę wspaniała wiadomość przed weekendem!
odpowiedź
User
Brunatny Janusz
Czekałem na to całe życie. Już czuję intelektualny orgazm.
odpowiedź