SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Seriale, TVP HD, TVP Nauka i Alfa TVP poszerzają zasięg

Kanały TVP Seriale, TVP HD, TVP Nauka i Alfa TVP zostały włączone do oferty telewizyjnej T-Mobile. Z kolei stacja Alfa TVP od 13 listopada będzie również dostępna w sieci kablowej Toya.

Kanał TVP Seriale Article

Od 9 listopada klienci usługi Magenta TV posiadający pakiet telewizyjny M, mają dostęp do dodatkowych kanałów Telewizji Polskiej: TVP Seriale i TVP HD. Stacje te można znaleźć na dekoderze odpowiednio na pozycjach 124 i 125. Oprócz TVP Seriale i TVP HD w ofercie Magenta TV pojawiły się TVP Nauka i Alfa TVP, które są dostępne dla wszystkich klientów tej usługi, niezależnie od posiadanego pakietu i znajdują się na pozycjach 28 i 29.

Dodatkowo od 13 listopada Alfa TVP zwiększy swój zasięg i zostanie dodana do oferty jednej z największych sieci kablowych w Polsce – Toya. Kanał Alfa TVP będzie dostępny na pozycji 95 dla abonentów Toya korzystających z pakietu Oszczędnego.

Najmłodszy kanał TVP poszerza zasięg

Alfa TVP to program adresowany do młodych, nastoletnich widzów reprezentujących pokolenie Alfa, czyli osób urodzonych w latach 2010-2025 w tak zwanej erze cyfrowej. Wiele treści porusza tematykę psychologiczną (np. program „e-MOCje”). W ofercie znajdują się także programy edukacyjne i rozrywkowe oraz seriale fabularne.

Kanał Alfa TVP rozpoczął nadawanie w grudniu 2022 roku. Pierwotnie miał być stacją internetową oferowaną poprzez stronę tvp.pl, aplikację TVP GO i jako kanał wirtualny w naziemnej telewizji cyfrowej przez HbbTV. Na takich zasadach są emitowane: TVP ABC 2, TVP Historia 2 i TVP Kultura 2. W przyszłości planowano udostępnienie sygnału Alfa TVP sieciom kablowym. Pod koniec stycznia TVP zdecydowała się wprowadzić Alfa TVP do MUX-6 naziemnej telewizji cyfrowej. Tym samym do odbioru stacji, nie jest już konieczny telewizor z dostępem do internetu i obsługą HbbTV.

W maju Centrum Informacji TVP poinformowało Wirtualnemedia.pl, że stację dołączyło około 80 operatorów. To m.in. Res.pl z Rzeszowa, SMS Net (Szczecin, Będzin, Sosnowiec), Metrotv z Kutna, TVK Hajnówka, TVK TSM z Tarnobrzega i Telewizja E-CHO z Choszczna. Pod koniec tego miesiąca stację dołączyły sieci kablowe Vectra i Multimedia Polska. Z kolei w lipcu dziecięco-młodzieżowy kanał trafił do oferty UPC Polska i Play.  Alfa TVP nadal nie jest dostępny poprzez platformy cyfrowe (Polsat Box i Canal+).

TVP zauważa w komunikacie, że TVP Seriale to lider wśród kanałów serialowo-filmowych na polskim rynku telewizyjnym. Wielu widzów sięga po tę stację ze względu na emisję powtórek popularnych seriali „Ranczo” i „Ojciec Mateusz”. Z danych Nielsena wynika, że udział oferowanego w płatnych pakietach kanału TVP Seriale w rynku w październiku 2023 roku wyniósł 1,42 proc. Słabiej poradziła sobie m.in. dostępna bezpłatnie naziemnie Stopklatka. TVP HD emituje seriale, programy rozrywkowe, kulinarne, klasyki polskiego kina. Według Telewizji Polskiej, atutem stacji jest obraz Full HD z jednoczesną emisją dźwięku stereo i DD 5.1.

Na antenie TVP Nauka znajdziemy programy popularno-naukowe, edukacyjne, publicystyczne dotyczące: technologii, przyrody, biologii, medycyny, astronomii, fizyki, matematyki, chemii, ekologii, ekonomii i nauk społecznych. Stacja rozpoczęła nadawanie 3 października 2022 roku. Jest dostępna dzięki MUX-6 naziemnej telewizji cyfrowej i w sieciach kablowych (m.in. Vectra, Multimedia Polska, UPC Polska/Play).

Dołącz do dyskusji: TVP Seriale, TVP HD, TVP Nauka i Alfa TVP poszerzają zasięg

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Serwotka
Odkodowac
odpowiedź
User
TVP a satelita
A na satelicie (Canal+. PolsatBox, Orange) dalej brak TVP Kobieta czy TVP Nauka. Do tego wiele kanałów (TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP Historia, TVP3) dalej straszy kiepskim SD.
Błędem TVP było, iż nie wynajęli samodzielnie transpondera (tak jak to robi wielu nadawców publicznych z innych krajów).
odpowiedź
User
zbigniew gancarz
lepiej przywrócić tvp 3 warszawa
odpowiedź