SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Solorz, Janowski i Szeląg zaczęli nadzorować Wydarzenia 24

W spółce Superstacja nadającej kanał Wydarzenia 24 utworzono radę nadzorczą. W jej skład weszki Zygmunt Solorz, Stanisław Janowski i Tomasz Szeląg.

Zygmunt SolorzArticle

Prezesem spółki Superstacja od 2009 roku jest Adam Stefanik. W połowie 2019 roku do zarządu dołączył natomiast Adam Nowe, który jest też w zarządzie Telewizji Polsat (od 2019 roku) oraz kilku jej spółek zależnych, m.in. Grupy Interia, TV Spektrum, Polo TV, Music TV i Mobiem Polska.

Wydarzenia 24 zastąpiły Superstację jesienią 2021 roku. Nadająca kanał firma w 2021 roku zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 44 proc. do 11,54 mln zł i spadek straty netto z 3,43 do 1,33 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zygmunt Solorz jest członkiem rad nadzorczych wielu spółek ze swojego holdingu, m.in. Cyfrowego Polsatu, Telewizji Polsat, Polkomtelu, ZE PAK, Elektrimu i wielu spółek zależnych Polsatu. W ostatnich miesiącach dołączył do rad nadzorczych m.in. Interii, Polsat Media, Liberty Poland i PAK Polska Czysta Energia.

Tomasz Szeląg z grupą kapitałową Zygmunta Solorza jest związany od kilkunastu lat. Od 2009 do 2016 roku był członkiem zarządu ds. finansowych w Cyfrowym Polsacie, w 2016 roku został szefem finansowym w całym holdingu Solorza. Jest członkiem rad nadzorczych wielu spółek z tego holdingu, m.in. Cyfrowego Polsatu, Polkomtelu, Telewizji Polsat, Plus Banku, Polsat Media, Netii i ZE PAK.

Natomiast Stanisław Janowski od wiosny 2019 roku jest prezesem Telewizji Polsat. Wcześniej przez 12 lat pracował w Polsat Media, m.in. jako dyrektor zarządzający. Jest też w radach nadzorczych kilku spółek zależnych Polsatu, m.in. Grupy Interia, Antywebu, Polot Media, TV Spektrum, Music TV i Polo TV.

Cała grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat według wstępnych, niezaudytowanych wyników w czwartym kwartale ub.r.  przy wzroście przychodów sprzedażowych o 5 proc. do 3,43 mld zł zanotowała gorszą rentowność. Skorygowany zysk EBITDA zmalał z 891,2 do 818,5 mln zł, skorygowana marża EBITDA - z 27,3 do 23,9 proc., a zysk netto - z 333,7 do 174,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Solorz, Janowski i Szeląg zaczęli nadzorować Wydarzenia 24

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Nie można tego po prostu włączyć do Polsatu, jak TV4 i TV6?
odpowiedź
User
Gie
Na jakiej koncesji w NTC nadają Wydarzenia 24? Satelitarnej?
odpowiedź
User
Xyz
Nie można tego po prostu włączyć do Polsatu, jak TV4 i TV6?


Nie, bo to oscylator zysków i strat. Prorozdrabiane na mniejsze spółki medialne, aby z każdej czerpać korzyść. Nie bez znaczenia, że w każdej spółce jest Zigi lub jego syn Tobi. Tu milion strat, a tam milion zysku i odsetki lecą na konto na Kajmanach.
odpowiedź