SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktualizacja oprogramowania usuwa problem z odbiorem naziemnego kanału

Posiadacze wybranych modeli telewizorów Sony i Philips powinni pobrać nowe oprogramowanie. Soft rozwiązanie problemy z odbiorem kanału Wydarzenia 24, dostępnego w ramach MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej niektórzy użytkownicy narzekali na zacinający się obraz i dźwięk podczas odtwarzania stacji.

Kanał informacyjny Wydarzenia 24Article

Od kilku miesięcy część odbiorców naziemnych skarżyła się na kłopoty z dostępem do niekodowanej stacji informacyjnej.

- Problem z odbiorem kanału Wydarzenia 24 Polsat na telewizorze Sony XR-77A80K. Po ok. 33 minutach oglądania obraz wygląda jak zakodowany, a dźwięk jest „poszarpany”. Na tej samej antenie ale na innym odbiorniku Sony kanał Wydarzenia 24 działa poprawnie – pisał kilka miesięcy temu na stronie internetowej japońskiego producenta jeden z widzów.

Inny internauta zamieścił na YouTube filmik obrazujący problem, który występował także na wybranych modelach marki Philips. - Ten sam problem z odbiorem kanału Wydarzenia 24 na nowych Philipsach 65PUS8857 co w ubiegłorocznych modelach 43PUS8506. Sprawdzone dzisiaj w sklepie Media Expert – zauważył.

 

Usterkę usuwają aktualizacje oprogramowania udostępnione przez producentów. Jeśli telewizor jest podłączony do sieci, to najczęściej nowy soft można pobrać wybierając opcję „aktualizacja oprogramowania”. W przypadku braku połączenia z internetem trzeba go „wgrać ręcznie” za pośrednictwem pamięci USB.

Eksperymentalna emisja kanału Wydarzenia 24

Kanał Wydarzenia24 pojawił się w MUX-4 we wrześniu 2021 roku. Zastąpił na multipleksie Polsat News, który wcześniej był niekodowany. Nie podobało się to operatorom płatnej telewizji, którzy muszą płacić za sztandarową stację informacyjną Polsatu. Nadawca przekształcił więc dostępną tylko w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych Superstację w Wydarzenia24 i udostępnił sygnał w naziemnej telewizji cyfrowej. Na antenie stacji dominują krótkie materiały z kraju i ze świata, serwisy sportowe i pogodowe.

Poza niekodowanym kanałem, na multipleksie czwartym są nadawane kodowane stacje: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Polsat News, Wydarzenia24, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN Turbo, TVN Style, TVN24 i kilkadziesiąt rozgłośni radiowych. Zgodnie z wydaną kilkanaście lat temu decyzją rezerwacyjną Urzędu Komunikacji Elektronicznej, z jednym podmiotem nie może być związanych więcej niż 50 proc. stacji telewizyjnych lub radiowych. Do Polsatu należą: Wydarzenia 24, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Polsat News, a więc 6 na 11 kanałów. Polsat utrzymuje jednak, że emisja kanału Wydarzenia 24 ma charakter eksperymentalny.

W przeszłości występowały już problemy z odbiorem kanału Wydarzenia 24. Powodem była m.in. nietypowa rozdzielczość 1920 x 540 pikseli. W czerwcu ub.r. wrócono do emisji w rozdzielczości 1920 x 1080. Wcześniej niektórym sprzętom kłopot sprawiała głębia kolorów. Nadawca zmienił ją z 10 na 8 bit i tym samym dotarł do większego gremium odbiorców naziemnych.

Z danych Nielsena wynika, że w 2022 roku udział w rynku kanału Wydarzenia24  wyniósł 0,64 proc.

Dołącz do dyskusji: Aktualizacja oprogramowania usuwa problem z odbiorem naziemnego kanału

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pilarz
witam
Potrzebujesz szybkiego i latwego finansowania z 3% kredytem konsumenckim. oferujemy pozyczki osobiste od 5 000€ do 500.000€, aby zaspokoic wszystkie potrzeby i projekty, w zaleznosci od Twoich potrzeb.
nasz adres e-mail: kubiakrosiak@gmail.com
odpowiedź
User
ups
siedemnaście rozgłośni radiowych to nie kilkadziesiąt, wiecie o tym? :)
odpowiedź
User
miś społeczny
Aktualizacja oprogramowania, bo zacina się jedna stacja - świat cofa się w rozwoju. A już w ogóle Polska. Kiedyś telewizory przez 20 lat odbierały tak jak je wyprodukowano i nie trzeba było nic aktualizować.
odpowiedź