SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał Wydarzenia24 ma 8 razy więcej widzów niż Superstacja. „Rynek telewizyjny potrzebował takiej stacji”

Nowy kanał Wydarzenia24 po pięciu pierwszych miesiącach nadawania ma średnio 0,34 proc. udziału w rynku. W grupie 4+ stacja ma o 750 proc. wyższą oglądalność od Superstacji, w 16-49 - o 900 proc., w 16-59 - o 967 proc. - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. - Wyniki pokazują, że polski rynek telewizyjny potrzebował takiej stacji jak Wydarzenia 24 - mówi Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Article

Wydarzenia24 to nowy kanał o charakterze informacyjnym, który zastąpił Superstację. Flagową pozycją stacji jest nadawany co pół godziny program „Wydarzenia”. Kanał rozpoczął nadawanie w środę, 1 września ub.r. o godz. 6.00.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średni udział Wydarzeń24 od dnia startu do 31 stycznia 2022 roku wyniósł 0,34 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 0,30 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 0,32 proc. wśród widzów w wieku od 16 do 59 lat (docelowej dla Telewizji Polsat) - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nadawcę.

Wydarzenia24 z wyższymi wynikami od Superstacji

Dla porównania, Superstacja w okresie od 1 września 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku miała odpowiednio 0,04 proc. udziału w 4+ i po 0,03 proc. w 16-49 i 16-59. W grupie 4+ Wydarzenia24 mają o 750 proc. wyższą oglądalność od Superstacji, w 16-49 - o 900 proc., w 16-59 - o 967 proc

- Wyniki pokazują, że polski rynek telewizyjny potrzebował takiej stacji jak Wydarzenia 24. Kanał zdobył swoją grupę widzów i cały czas ją powiększa - mówi Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat. - Sukces Wydarzeń 24 to zasługa przede wszystkim świetnego zespołu młodych, ambitnych i profesjonalnych dziennikarzy. Mieszanka młodości z doświadczeniem ludzi z Polsat News pozwoliła nam w rekordowo krótkim czasie stworzyć nowy kanał informacyjny, który cały czas zyskuje nowych widzów. Wydarzenia 24 doskonale wpisują się w całość naszych działań w obszarze informacji, na który składają się kanały Polsat News i Wydarzenia24, portale Interia.pl i Polsatnews.pl oraz Wydarzenia nadawane na głównej antenie Polsatu - komentuje.

- Wprowadzenie automatyzacji pozwoliło na uproszczenie obsługi systemów i zwiększenie elastyczności zespołów realizujących programy w studio. Dzięki wdrożeniu w pomieszczeniu reżyserski w jednym momencie przebywa znacznie mniej osób. A to oznacza, że możliwe jest zachowanie bezpiecznego dystansu, co jest niezwykle ważne w aktualnie panujących warunkach pandemii koronawirusa - dodaje Marcin Zdanowicz, dyrektor pionu realizacji w Telewizji Polsat.

Na początku Wydarzenia24 dostępne są w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych w miejscu, gdzie dotychczas nadawała Superstacja. Kanał trafił też do naziemnej telewizji cyfrowej - do oferty MUX-4 (tak zwana TV Mobilna), gdzie podmienił nadawaną dotychczas bezpłatnie kopię Polsat News HD w HEVC.

- Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju - powiedziała Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu. - Wiążemy z tym kanałem długofalowe nadzieje - dodaje Gawryluk.

Dołącz do dyskusji: Kanał Wydarzenia24 ma 8 razy więcej widzów niż Superstacja. „Rynek telewizyjny potrzebował takiej stacji”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin Wojcicki
CO ZA BZDURA! Ja rozumiem, że menagerowie średniego szczebla łakną sukcesu jak kania dżdżu, ale jak można porównywać oglądalność kanału naziemnego z tym przesyłanym wyłącznie w kablówkach???
odpowiedź
User
Gie
Oglądalność na poziomie 0,3 to trzeba chwalić się kilkuset procentami różnicy w stosunku do SS. Na dodatek oglądalność zamiast rosnąć z miesiąca na miesiąc minimalnie spada. A to wszystko zasługa nijakości kanałów informacyjnych Polsatu przez niektórych nazywanych obiektywizmem.
odpowiedź
User
knaga rafalali
jak można porównywać oglądalność kanału naziemnego z tym przesyłanym wyłącznie w kablówkach???
Nielsen od zawsze tak robi przecież. W jednym worku są kanały naziemne, kablówkowe i satelitarne.
odpowiedź