SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydarzenia24 dzięki zmianie technicznej dostępny dla większej grupy widzów naziemnej telewizji

Koniec problemów technicznych z odbiorem naziemnym kanału Wydarzenia24. Dostępna na MUX-4 stacja zmieniła głębię kolorów z 10 do 8 bit. Dzięki tej zmianie, kanał jest dostępny także na sprzętach, które nie radziły sobie z poprzednimi parametrami.

Kiedy Wydarzenia24 były nadawane z głębią kolorów 10 bit, część telewizorów i tunerów nie odczytywało poprawnie sygnału. Niektórym widzom wyświetlał się zielony pasek na środku ekranu. Inni zamiast nowej stacji informacyjnej widzieli czarny ekran. Sprzęt jeszcze innych w ogóle nie wyszukiwał kanału Wydarzenia24.

Po zmianie parametrów do 8 bit osoby te zyskały możliwość poprawnego odbioru stacji Polsatu.

Co dalej z MUX-4?

MUX-4 od września dociera do blisko 70 proc. powierzchni Polski. Poza emisją testową w kodeku HEVC kanału Wydarzenia24 obejmuje też płatny pakiet TV Mobilna.

Polsat Box zawiesił na razie jego sprzedaż i rozsyła użytkownikom informacje, że będzie on stopniowo wyłączany.

Pozwolenie na wykorzystanie MUX-4 wygasa pod koniec 2023 roku, dlatego Polsat zamierza przygotować nową ofertę programową  płatnego naziemnego pakietu.

We wniosku do Urzędu Komunikacji Elektronicznej prosił o wpisanie do rejestru nadawanych kanałów m.in. stacje Eleven Sports, Eurosport 1, Eurosport 2, HGTV czy TVN Fabuła.

Kanał Wydarzenia24 w multipleksie czwartym z początkiem września zastąpił Polsat News. Operatorzy kablowi i platformy cyfrowe nie godziły się na bezpłatną emisję głównego kanału informacyjnego Polsatu drogą naziemną. W stacji Wydarzenia24 są nadawane serwisy informacyjne, prognoza pogody, serwisy sportowe, przegląd mediów społecznościowych, „Wydarzenia” i „Gość Wydarzeń”. Kanał skupia się na emisji krótkich materiałów w oparciu o treści przygotowane przez reporterów Polsatu i Polsat News. Nie nadaje programów publicystycznych.

W lutym br. kanał Wydarzenia24 miał 0,51 proc. udziału w rynku telewizyjnym. To wzrost o 1600 proc. w porównaniu z Superstacją, którą zastąpił we wrześniu. Superstacja nie była jednak dostępna wówczas drogą naziemną i emitowała przed rokiem m.in. programy poświęcone celebrytom, sprawom kryminalnym czy historii po zmianach w profilu wprowadzonych w 2019 roku. Wówczas na antenie pojawiało się dużo powtórek.

Dołącz do dyskusji: Wydarzenia24 dzięki zmianie technicznej dostępny dla większej grupy widzów naziemnej telewizji

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lolik
Do tej pory kanał ten nadawał niezgodnie z parametrami przewidzianymi dla DVB-T2 mimo że chwalili się że odbiór tego kanału jest potwierdzeniem gotowości na nowy standard ( tj. użytkowników wprowadzano w błąd - zresztą dalej tak jest bo sygnał jest w DVB-T). I komuś takiemu daje się częstotliwości. Zgroza.
0 0
odpowiedź
User
Alojz
Faktycznie po zmianie odbiornik odbiera obraz bo do tej pory nie było możliwości odbioru
Chociaż odbiornik ma DVBT-2 codek 265
A na innym który posiadam było wszystko od samego początku.
0 0
odpowiedź
User
Patryk vel patyk
Ciąg dalszy cyrku, z dvb-t2. Jedni przechodzą, inni zostają, polsat jak zwykle, brnie pod prąd i będzie kodował coś, czego nikt nie odbierze, a wygeneruje rocznie więcej energii cieplarnianej niż ja przez 100 lat.
0 0
odpowiedź