SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany na multipleksach i satelicie przez start nowych kanałów

W poniedziałek rozpoczęły nadawanie kanały Szlagier TV i TVC Super. Stacje trafiły na transponder platformy cyfrowej Canal+ na pozycji orbitalnej Hot Bird 13E i do MUX-L1, MUX-L3 oraz MUX-L4 naziemnej telewizji cyfrowej. W wyniku pojawienia się nowości, z multipleksów lokalnych usunięto inne kanały.

Szlagier TV i TVC Super są nadawane z transpondera 11,278 GHz, pol. V, SR=27500, FEC=3/4. Kanał muzyczny można znaleźć na 67. pozycji dekoderów Canal+, natomiast  drugą stację na 60. Zastąpiły duble Power TV i Home TV na liście. Emisja jest niekodowana. Indywidualni odbiorcy satelitarni, a także abonenci platformy cyfrowej Polsat Box mogą dodać stacje do swojej listy kanałów poprzez „ręczne” wyszukiwanie.

Z wykazu Lyngsat.com wynika, że na tym samym transponderze są także FTA inne kanały Grupy MWE Networks (Antena HD, Power TV, Nuta TV, Nuta Gold i TVC). Ponadto transponder jest też wykorzystywany dla kodowanych stacji (Canal+ Premium, Canal+ Sport, Canal+ Now, MiniMini+, National Geographic, Active Family, Adventure HD, Home TV, AXN Spin, Eleven Sports 4).

Nowe kanały zastąpiły wcześniej uruchomione

Szlagier TV i TVC Super można oglądać za pośrednictwem multipleksów lokalnych w Jeleniej Górze (MUX-L1), Częstochowie i Radomsku (MUX-L3) oraz we Wrocławiu i Świdnicy (MUX-L4). Użytkownicy forum.satkurier.pl podają, że w Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckiem usunięto kanał Xtreme TV.  Obecnie w skład multipleksu poza dwoma nowościami wchodzą: TV Republika, wPolsce.pl, TVMN, Filmax, Stars.TV, TVC i uruchomione przed miesiącem Junior Channel i Pogoda24.TV. Po wprowadzeniu nowości obniżono jakość kanałów Filmax i TVC z HD do SD. 

Jak informuje radiopolska.pl, z multipleksu lokalnego dostępnego we Wrocławiu i Świdnicy usunięto filmowy kanał Filmax. Poza Szlagier TV i TVC Super w ramach MUX-L4 są dostępne: Echo24, TV Republika, wPolsce.pl, TVMN, Polsat, Stars.TV, Junior Channel i Pogoda24.TV. MUX-L4 jest jedynym multipleksem lokalnym Grupy MWE Networks nadawanym w starym standardzie DVB-T. Zarówno MUX-L1, jak i MUX-L2 są nadawane w DVB-T2/HEVC.

Do zmian doszło też w przypadku jeleniogórskiego MUX-L1. Usunięto kanały TVC HD i Xtreme.TV Obecnie w skład multipleksu poza nowości wchodzą: Echo 24, TV Dami/TV Bolesławiec, TTV, TV Reublika, wPolsce.pl, TVMN, Filmax, Home TV, Stars.TV, Nuta TV i Nuta Gold.

Co w ofercie nowych stacji?

Decyzję o przyznaniu koncesji TVC Super i Szlagier TV Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła miesiąc temu. TVC Super promuje się hasłem „Esencja Super Emocji”. To kanał rozrywkowo-serialowo-filmowy. W jego ofercie znajdą się takie produkcje, jak "Gdzie jesteś, synku?", „Donieck. Na linii frontu".  W ramówce znajdą się także „Kabarety Plus”, „Niezwykłe wynalazki”, serie o zjawiskach paranormalnych, serie dokumentalne 18+, dokumenty o celebrytach i szokujących politykach oraz seriale kryminalne. Polska produkcja „77TV” będzie miała swoją specjalną wersję na TVC Super: „77TV - super przypadki z życia".

Szlagier TV jest pierwszym 24 godzinnym kanałem ze szlagierami. Uruchomiony zostanie z misją prezentowania najlepszej muzyki tradycyjnej i biesiadnej, oferując alternatywę dla disco polo i innych gatunków muzycznych. Pod kierownictwem Anny Zawiślińskiej, stacja ta będzie emitować przez 24 godziny na dobę, skupiając się na muzyce śląskiej, folkowej, romskiej i góralskiej. Grupa MWE Networks podaje, że został zaprojektowany, aby zaspokoić rosnące zainteresowanie autentycznymi treściami kulturowymi.

Łącznie w skład Grupy MWE Networks wchodzi 17 kanałów telewizyjnych. Poza dwoma nowościami są to: Antena HD, TVC (jeszcze parę lat temu należał do TVN i nosił nazwę NTL Radomsko), Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV, Golf Channel Polska, Pogoda24.TV i Junior Channel. Największym zasięgiem może poszczycić się Antena HD. Stacja wchodzi w skład MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Grupa MWE Networks rozważa start w konkursie KRRiT dotyczącym dwóch miejsc w MUX-8.
 

Dołącz do dyskusji: Zmiany na multipleksach i satelicie przez start nowych kanałów

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
kanały filmax junior channel jak i junior music był swego czasu! na satelicie xtreme tv powinny być na tp. canał+ 11.278 to samo pogoda 24 i nie potrzebne zmiany w mux l1 l2 l3 wspomniane kanały powinny zostać czym więcej tym więcej kanałów w dvbt 2 hevc i widz ma dostęp do bogatej oferty kanałów MWE oby taka dalej kiedy przywrócony będzie mux szczecin i mux katowice ludzie chą powrotów kanałów MWE i muxów
odpowiedź
User
Teodor
A to można jeszcze obniżyć jakość kanałów od pana Winnickiego ?!
Zadziwiające.
odpowiedź
User
tv
Kanały robione na ilość, a nie jakąkolwiek jakość. Na satelicie są w niskiej jakości SD.
Nie lepiej zrobić w to miejsce Antenę w normalnym HD czy jedno TVC, zamiast dwóch (ale w dobrym SD)?

Przecież tego nie da się oglądać na współczesnych telewizorach (no chyba, że ktoś wciąż używa starego odbiornika kineskopowego).
odpowiedź