SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstaną kolejne darmowe kanały FAST po polsku

Od marca serwis streamingowy Rakuten TV oferuje bezpłatne stacje Grjngo (westerny) i Bjgtjme (filmy różnych gatunków) w języku polskim. Fabiana Cumia, communications, PR, ESG director platformy informuje Wirtualnemedia.pl, że firma jest zadowolona z ich wyników i można spodziewać się startu kolejnych kanałów FAST, przygotowanych specjalnie dla naszego kraju.

Kanały FAST w serwisie Rakuten TV Article

Rakuten TV to należący do japońskiego koncernu serwis streamingowy, który ma siedzibę w hiszpańskiej Barcelonie i działa niemal w całej Europie. W Polsce firma pojawiła się w 2019 roku.

Oferuje zarówno produkcje w modelu AVoD (bezpłatnie z reklamami), jak i TVOD (wypożyczenie pojedynczych filmów). Część treści jest dostępna z polskim lektorem, inne tylko z napisami lub w oryginalnych wersjach językowych.

Serwis działa na urządzeniach mobilnych, komputerach, telewizorach i sprzętach Smart TV (Android TV, Tizen, WebOS, Hisense, Vestel, Panasonic). Wystarczy założyć konto, aby oglądać bezpłatne stacje.

W ofercie platformy nie brakuje też stacji w modelu FAST, czyli oferowanych drogą streamingową za darmo, z reklamami. To ponad 70 kanałów, najczęściej anglojęzycznych. Wśród nich są Baby Shark TV, Euronews, Africa News,  Bloomberg, Documentary+, LoveSeries TV, Revry LGBTQ TV, Beatifull Planet, Motorvision.tv, Wild Earth, Clubbing TV czy Travelxp. W przypadku tej ostatniej stacji chodzi o angielską wersję w jakości HD. Platforma cyfrowa Polsat Box oferuje polską wersję dźwiękową w jakości 4K.

„Duże zainteresowanie dotyczy zwłaszcza kanałów filmowych”

Na początku marca ruszyły pierwsze stacje filmowe w modelu FAST po polsku: Grjngo i Bjgtjme. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pierwszych dwóch lokalnych kanałów FAST i rosnącego zainteresowania kanałami anglojęzycznymi. Duże zainteresowanie dotyczy zwłaszcza kanałów filmowych, które są świetnym uzupełnieniem naszej oferty TVOD - informuje Wirtualnemedia.pl Cumia. Nie zdradza jednak żadnych konkretnych liczb.

Czy Rakuten TV zaoferuje kolejne kanały FAST po polsku? - Stale analizujemy możliwość dodania większej liczby  polskich kanałów FAST i możemy spodziewać się dodania takich stacji do naszej oferty - odpowiada przedstawicielka platformy.  Nie zdradza o jakich tematykach będą to kanały.

Polscy widzowie w przeciwieństwie do tych ze Stanów Zjednoczonych czy Niemiec nie mogą wybierać z setek stacji FAST. Jesienią nad Wisłą chiński producent telewizorów zaoferował serwis Xiaomi TV+. W jego ofercie dostępnych jest kilkadziesiąt anglojęzycznych stacji. Koncerny z Korei Południowej wciąż nie wprowadziły na nasz rynek serwisów Samsung TV Plus i LG Channels.

Według brytyjskiej firmy analitycznej Digital TV Research globalne przychody kanałów FAST osiągną 18 miliardów dolarów w 2028 roku, czyli trzykrotnie więcej niż 6 miliardów dolarów odnotowanych w 2022 roku. Oczekuje się, że Stany Zjednoczone zarobią 9,8 mld dol. przychodów w usługach FAST w 2028 r., następnie Wielka Brytania – 909 mln dol., Korea Południowa – 876 mln dol., a Niemcy – 663 mln dol.  

Dołącz do dyskusji: Powstaną kolejne darmowe kanały FAST po polsku

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WC
Jak powiedział kiedyś jeden mędrzec przy prywatyzowaniu polskiego przemysłu - "kapitał nie ma narodowości" i dlatego nie mamy też kanałów typu FAST po polsku.
odpowiedź
User
noJa
Jak powiedział kiedyś jeden mędrzec przy prywatyzowaniu polskiego przemysłu - "kapitał nie ma narodowości" i dlatego nie mamy też kanałów typu FAST po polsku.

Poczekaj kilka dni...
odpowiedź
User
Bubu
Czy przedstawicielka nie moze po prostu odpowiedzieć „Tak”?
odpowiedź