SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Od dzisiaj dwa nowe kanały. Niekodowane naziemnie i na satelicie

TVC Super i Szlagier TV, kolejne stacje z grupy MWE Networks, startują w poniedziałek 8 kwietnia o 6.00 rano. Kanały będą prowadziły niekodowaną emisję na pozycji orbitalnej Hot Bird 13°E, a także za pośrednictwem wybranych multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej. 

Nowe kanały mają prowadzić emisję z transpondera platformy cyfrowej Canal+. Tym samym będą dostępne w jej ofercie, a także dla indywidualnych odbiorców satelitarnych. Abonenci Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) będą mogli wyszukać nowości „ręcznie” i dopisać do listy kanałów. Drogą naziemną odebranie TVC Super i Szlagier TV będzie możliwe dzięki MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki), a także MUX-L4 (Wrocław, Świdnica).

Co w ofercie nowych kanałów?

Decyzję o przyznaniu koncesji TVC Super i Szlagier TV Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła miesiąc temu. TVC Super promuje się hasłem „Esencja Super Emocji”. To kanał rozrywkowo-serialowo-filmowy. W jego ofercie znajdą się takie produkcje, jak "Gdzie jesteś, synku?", „Donieck. Na linii frontu".  

W ramówce znajdą się także „Kabarety Plus”, „Niezwykłe wynalazki”, serie o zjawiskach paranormalnych, serie dokumentalne 18+, dokumenty o celebrytach i szokujących politykach oraz seriale kryminalne. Polska produkcja „77TV” będzie miała swoją specjalną wersję na TVC Super: „77TV - super przypadki z życia".

Szlagier TV ma być pierwszym 24 godzinnym kanałem ze szlagierami. Uruchomiony zostanie z misją prezentowania najlepszej muzyki tradycyjnej i biesiadnej, oferując alternatywę dla disco polo i innych gatunków muzycznych. Pod kierownictwem Anny Zawiślińskiej, stacja ta będzie emitować przez 24 godziny na dobę, skupiając się na muzyce śląskiej, folkowej, romskiej i góralskiej. Grupa MWE Networks podaje, że został zaprojektowany, aby zaspokoić rosnące zainteresowanie autentycznymi treściami kulturowymi.

Szlagier TV stawia sobie za cel łączenie pokoleń poprzez wspólne śpiewanie i cieszenie się muzyką.  - Naszą ambicją jest umocnienie pozycji MWE Networks na rynku poprzez promowanie regionalnych tożsamości kulturowych. Szlagier TV jest skierowany do widzów powyżej 35 roku życia, preferujących darmowe źródła rozrywki, co stanowi świeże i innowacyjne uzupełnienie na polskim rynku telewizyjnym - informuje nadawca.

Dotychczas w skład Grupy MWE Networks wchodziło 15 kanałów telewizyjnych: Antena HD, TVC (jeszcze parę lat temu należał do TVN i nosił nazwę NTL Radomsko), Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV, Golf Channel Polska i ostatnio uruchomione Pogoda24.TV i Junior Channel. Największym zasięgiem może poszczycić się Antena HD. Stacja wchodzi w skład MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Grupa MWE Networks rozważa start w konkursie KRRiT dotyczącym dwóch miejsc w MUX-8.

Dołącz do dyskusji: Od dzisiaj dwa nowe kanały. Niekodowane naziemnie i na satelicie

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ewa
brawo na satelicie będzie a muxy l2 i l7 są zawsze nie dostępne jak to jest to samo tvmn i wpolsce.pl
10 8
odpowiedź
User
DJ Gerard
Ewa Canal plus lepszy jakość ma niż polsat box poza listą będzie i Mux Lokalnej to zła jakości będzie
6 11
odpowiedź
User
Olk
Kanały śmieci
53 5
odpowiedź