SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

E.ON Polska pomoże Polakom oszczędzać prąd dzięki Kalkulatorowi Online

E.ON Polska przygotowała narzędzie, które ułatwia kontrolę zużycia energii elektrycznej w każdym domu. Kalkulator Online – Szkoda Prądu, jest dostępny od 20 października, a wraz z nim startuje nowa odsłona kampanii informacyjnej “Jesteśmy dla Ciebie” #szkodaprądu.

Article

Świadomość zużycia energii elektrycznej przez sprzęty domowe, zarówno te pracujące, jak i pozostające w trybie uśpienia (tzw. tryb standby) jest w Polsce wciąż niewielka. Dlatego edukacja w tym zakresie pozostaje ważnym elementem działań firm, które promują racjonalne i efektywne wykorzystywanie energii elektrycznej.

69 proc. Polaków w badaniu IBRiS, zadeklarowało, że planuje zwracać większą niż w poprzednich latach uwagę na zużycie prądu. Jednocześnie jedynie co trzeci badany, który planuje podróż na kilka dni, wyłącza z gniazdka nieużywane w tym czasie urządzenia.

E.ON Polska pomoże w kontrolowaniu, ile prądu zużywamy w naszych domach

E.ON Polska stworzyła narzędzie online, które ma zarówno edukować, jak i być faktycznym wsparciem dla osób, które chcą kontrolować zużycie prądu w domach. Pozwala ono przyjrzeć się codziennym nawykom, które związane są z wykorzystywaniem energii elektrycznej. Razem z Kalkulatorem Online – Szkoda Prądu, zużycia energii firma przygotowała bazę wiedzy. Znajdują się w niej propozycje prostych działań, które pozwalają zmniejszyć zużycie prądu.

Z ogólnodostępnego narzędzia można skorzystać na stronie internetowej E.ON Polska.

Kontrola zużycia energii dla każdego

Narzędzie zaprojektowano tak, by było intuicyjne i proste w obsłudze. Prezentowana wizualizacja pozwala każdej osobie odwzorować własne mieszkanie (łazienkę, salon, kuchnię itp.). Dzięki temu otrzymuje ona porady dla konkretnych urządzeń we własnym domu. Na koniec pracy z Kalkulatorem Online – Szkoda Prądu, pojawia się procentowe podsumowanie zaoszczędzonej energii zarówno w ogólnym bilansie, jak i dla każdego ze sprzętów RTV i AGD.

- W drugiej odsłonie kampanii „Jesteśmy dla Ciebie” #szkodaprądu, chcieliśmy realnie pomóc naszym klientom lepiej kontrolować energię w ich domach. Udostępniliśmy proste, ale rozbudowane narzędzie, które pozwoli każdemu przekonać się, o ile są w stanie zmniejszyć swoje zużycie prądu. Wspólnie z ekspertami opracowaliśmy też bank porad i dane na temat ponad 300 urządzeń. Wszystko zebraliśmy w jednym miejscu na naszej stronie internetowej.- komentuje Małgorzata Nieciecka-Sosińska, kierowniczka komunikacji marketingowej w E.ON Polska.

Obecna odsłona kampanii realizowana jest w prasie, mediach społecznościowych, na nośnikach OOH oraz we współpracy z liderami opinii. Za koncept kreatywny oraz realizację kampanii odpowiada agencja 180heartbeats + Jung v Matt. Przy działaniach PR E.ON Polska wspierają agencje 180heartbeats + Jung v Matt oraz MSL.

Dołącz do dyskusji: E.ON Polska pomoże Polakom oszczędzać prąd dzięki Kalkulatorowi Online

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Porębski
e.on to firma której decydenci zagwarantowali monopol i bezkarność, dlatego traktuje nas jak kolonię, nie inwestuje ale za to żąda jednych z najwyższych w Polsce podwyżek. Ten kalkulator w tej sytuacji to ponury żart. Pasuje do fałszywego hasła "jesteśmy dla ciebie". Ciekawe jak taką kampanię reklamową, kolidującą z rzeczywistością, odbiorą klienci e.on.
odpowiedź
User
Rozbawiony
Gdzie my żyjemy? Nawet w PRL prądu było pod dostatkiem.
odpowiedź