SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa wersja Playstation Plus startuje w Polsce. Pakiety od 37 do 70 złotych miesięcznie

Firma Sony Interactive Entertainment poinformowała, że nowa usługa Playstation Plus jest już dostępna w Polsce. W ofercie znajdują się trzy poziomy subskrypcji: Playstation Plus Essential, Playstation Plus Extra i Playstation Plus Premium. Miesięczne ceny to 37, 58 i 70 złotych.

Article

Playstation Plus jest usługą płatnej subskrypcji dostępnej dla posiadaczy konsoli PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Oferta jest obecna także na rynku polskim.

W Polsce i na nowo

Teraz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami poinformowano, że usługa PlayStation Plus w nowej wersji jest już dostępna w Polsce.

Według producenta, nowa usługa daje graczom dostęp do większego katalogu gier i zawartości oraz oferuje możliwość interakcji i dzielenia się doświadczeniami z globalną społecznością PlayStation.

Premiera nowej wersji abonamentu, która odbywa się w regionach Europy i Australii jest ostatnim etapem jej globalnego wdrożenia. PlayStation Plus na początku pojawił się na rynkach Azji, a następnie w Ameryce Północnej i Południowej.

- Globalna premiera zupełnie nowego PlayStation Plus stanowi ogromną ewolucję naszej oferty usług subskrypcji gier. Jest nam niezmiernie miło, że gracze na całym świecie mogą teraz cieszyć się dostępem do setek fantastycznych gier w ramach abonamentu PlayStation Plus – zaznaczył w  komunikacie Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment. - Wysoka jakość zawartości jest tym, co wyróżnia PlayStation Plus. Nasza usługa będzie się nadal rozwijać dzięki nowym, comiesięcznym ofertom gier, wśród których znajdą się najsłynniejsze tytuły z naszych platform. Jesteśmy bardzo wdzięczni całej społeczności PlayStation za nieustające wsparcie.

Czytaj także: CD Projekt: „Wiedźmin 3” na Play Station 5 i Xbox Series X|S w czwartym kwartale

Różne abonamenty, różne możliwości

Producent wyróżnia różne poziomy i korzyści w nowej usłudze PlayStation Plus:

PlayStation Plus Essential

Korzyści:
Zapewnia te same korzyści, które do tej pory otrzymywali subskrybenci usługi PlayStation Plus, takie jak comiesięczny dostęp do gier na PS4 i PS5, dostęp do rozgrywki online, ekskluzywne zniżki, możliwość zapisywania w chmurze i wiele więcej. Obecni użytkownicy PlayStation Plus nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian w ramach tego planu, a ceny pozostaną takie same.

Cena:

  • 1 miesiąc 37 zł
  • 3 miesiące 100 zł
  • 12 miesięcy 240 zł

PlayStation Plus Extra

Korzyści:
Poza wszystkimi korzyściami dostępnymi w pakiecie Essential, użytkownicy PlayStation Plus Extra otrzymają dostęp do katalogu nawet 400 gier z PS4 i PS5, zawierającego największe i najpopularniejsze tytuły PlayStation Studios oraz zewnętrznych partnerów. Gry dostępne w PlayStation Plus Extra będą dostępne do pobrania.

Cena:

  • 1 miesiąc 58 zł
  • 3 miesiące 165 zł
  • 12 miesięcy 400 zł

PlayStation Plus Premium

Korzyści:
Zapewnia dostęp do wszystkich korzyści z poziomu Essential i Premium, a także dodaje dostęp do nawet 340 gier, w tym:
Gier z PlayStation 3 dostępnych w opcji streamingu
Katalogu gier z oryginalnego PlayStation, PlayStation 2 oraz PlayStation Portable
Ponadto, abonenci będą mieli dostęp do streamingu gier z PlayStation, PS2, PSP oraz PS4, a także ograniczone czasowo wersje próbne gier, dzięki którym będzie można wypróbować dany tytuł zanim zdecyduje się na zakup

Cena:

  • 1 miesiąc 70 zł
  • 3 miesiące 200 zł
  • 12 miesięcy 480 zł

Katalogi gier

Według zapowiedzi, nowy katalog gier PlayStation Plus będzie zawierał tytuły z kilkudziesięciu studiów z całego świata, w tym twórców PlayStation Studios, takich jak Insomniac Games, Naughty Dog i Sucker Punch, oraz partnerów zewnętrznych, takich jak Rockstar Games, Square Enix czy WB Games. W momencie premiery, w katalogu gier PlayStation Plus znajdą się takie tytuły, jak Ghost of Tsushima Director's Cut, Marvel's Guardian of the Galaxy, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, NBA 2K22 oraz Red Dead Redemption 2. Gry dostępne w katalogu gier PlayStation Plus będą z czasem odświeżane i rozwijane, więc gracze zawsze znajdą coś nowego dla siebie.

Jak zaznacza Sony, klasyczne gry, które pojawią się w PlayStation Plus Premium, to cenione hity, takie jak Ape Escape, Syphon Filter czy Tekken 2. Niektóre z tych klasycznych gier zostały poprawione na potrzeby pracy na nowej konsoli – zwiększono liczbę klatek na sekundę oraz dostępne rozdzielczości. Dodatkowo, wybrane gry z oryginalnego PlayStation i PSP otrzymają nowe funkcje pozwalające na zapisanie gry w dowolnym momencie, a nawet możliwość ich przewinięcia, w celu powtórzenia danego etapu.

Czytaj także: CD Projekt podwoił zysk, pomogła premiera „Cyberpunka 2077” na nowe konsole

Transformacja PlayStation Now

W momencie premiery, oparta na chmurze usługa PlayStation Now, zostanie przekształcona w nową usługę PlayStation Plus. W rezultacie, obecni klienci przejdą do usługi PlayStation Plus Premium z dostępem do strumieniowego przesyłania gier w chmurze do czasu wygaśnięcia ich obecnego abonamentu. W momencie uruchomienia usługi, nie będą podnoszone opłaty abonamentowe. Dodatkowo, 11 rynków w Europie Wschodniej dołączy do usługi strumieniowej transmisji w chmurze w czerwcu br., co daje łącznie 30 rynków.

Dołącz do dyskusji: Nowa wersja Playstation Plus startuje w Polsce. Pakiety od 37 do 70 złotych miesięcznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl